Zamknij

1.154 wykroczeń. Mazowiecka Grupa SPEED podsumowuje miniony tydzień

22.19, 19.09.2022 KWP zs. w Radomiu
Skomentuj KPP Ciechanów
REKLAMA

Mazowieccy policjanci, działający w specjalnej grupie SPEED, w ubiegłym tygodniu zatrzymali 17 praw jazdy, w tym 11 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym! Kierujący, którzy łamią przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. Nadmierna, niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestników zdarzenia. Ponadto agresywne i niewłaściwe zachowania na drodze przyczyniają się bezpośrednio do zaistnienia wypadków drogowych.

Z myślą o poprawie bezpieczeństwa i reagowaniu na najbardziej niebezpieczne oraz agresywne zachowania na drodze działa policyjna grupa SPEED, której policjanci pełnią służbę na terenie garnizonu mazowieckiego. Pojawiają się w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Te miejsca są wyznaczane na podstawie analiz prowadzonych od wielu już lat na danym terenie.

Policjanci mazowieckiej grupy SPEED w ubiegłym tygodniu:

  • skontrolowali 1.191 pojazdów,
  • ujawnili 1.154 wykroczeń drogowych, z czego 939 to przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących,
  • nałożyli 1.014 mandatów karnych, z czego 853 za przekroczenie prędkości,
  • skierowali 19 wniosków o ukaranie za wykroczenia drogowe,
  • zatrzymali 17 praw jazdy, w tym 11 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym,
  • zatrzymali 50 dowodów rejestracyjnych,
  • ujawnili także 8 przestępstw dotyczących ruchu drogowego.

Policja apeluje, iż nie ma i nie będzie tolerancji dla osób, których nieodpowiedzialne zachowanie zagraża bezpieczeństwu na drogach, a do takich z pewnością można zaliczyć te, które przekraczają prędkość.

(KWP zs. w Radomiu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

KamiKami

0 0

Duzo jezdze i widze tylu *%#)!& ze to sie w glowie nie miesci jak sie zachowuja na drodze. Na moim wideorejestratorze nagralo sie mase wykroczen jakich policja nie zauwazyla bo po prostu ich tam nie bylo. Z checia bym wyslal gdzie trzeba przewinienia tych gamoni co realnie zagrazaja zyciu innym uczestnikom drog, rowniez przechodniom. 23:45, 19.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%