Zamknij

Płońszczanin ofiarą tragicznego wypadku w Chorwacji

15.10, 06.08.2022 KB
Skomentuj Fot. twitter.com/ibrkicRTL
REKLAMA

W sobotę (6 sierpnia br.) około godziny 5.40 na trasie A-4 w położonym na północ od Zagrzebia regionie varażdińskim, między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec polski autobus z pielgrzymami podróżującymi do Medjugorie zjechał z drogi i wpadł do rowu. Autokar należał do firmy przewozowej z Płońska. Organizatorem pielgrzymki która wyjechała z Częstochowy było biuro bractwa św. Józefa z Warszawy.


Autobusem podróżowało 44 osoby. Według ostatnich potwierdzonych informacji śmierć poniosło 12 osób. Reszta pasażerów odniosła obrażenia różnego stopnia. Wśród nich są osoby ciężko ranne, które walczą o swoje życie. Wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali w Zagrzebiu i Varażdinie. Wśród ofiar wypadku jest były kierowca Urzędu Miasta w Płońsku Grzegorz Gołaszewski. Polskie służby konsularne są na miejscu i udzielają niezbędnej pomocy.

Z informacji jakie podaje chorwacka telewizja publiczna HTR przyczyną wypadku najprawdopodobniej było zaśnięcie kierowcy.
Ruch na odcinku Breznički Hum-Komin w stronę Zagrzebia został wstrzymany.

Ambasada RP w Zagrzebiu uruchomiła infolinię + 385 148 99 414, pod którą członkowie rodzin poszkodowanych mogą uzyskać informacje.

 

(KB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%