Zamknij

W czasie wolnym od słuzby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

12:58, 13.06.2022 | podkom. Bożena Kuklak / KPP Ciechanów
Skomentuj pixabay.com
REKLAMA

W niedzielę (12.06.br) w Ciechanowie w godzinach wieczornych policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę Volkswagena.

12 czerwca br. ok. godz. 22.30 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, iż na ul.Powstańców Wielkopolskich policjant garnizonu mazowieckiego zatrzymał nietrzeźwego kierującego pojazdem m-ki Volkswagen Passat. Przybyły na miejsce patrol Policji zatrzymał 46-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego. Świadek zdarzenia poruszając się swoim pojazdem zauważył jak kierowca poprzedzające pojazdu jedzie od krawędzie do krawędzi jezdni. Mężczyzna zatrzymał poprzedzający pojazd i wyjął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając nietrzeźwemu kierowcy dalsza jazdę. Po czym powiadomił Policje o zaistniałym zdarzeniu. Kierującego Volkswagenem  poddano badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem blisko 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w jednostce Policji do wyjaśnienia.

Ponadto w dniu 11 czerwca br. o godz. 23.30 w m. Sońsk patrol Policji zauważył pojazd – motorower, którego tor jazdy wskazywał, iż kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca naszego powiatu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało u mężczyzny ponad promil alkoholu.

W dniu 12.06.br. ok. godz. 20.00 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, iż na ul. Sienkiewicza doszło do zdarzenia drogowego, gdzie kierujący pojazdem Skoda, uszkodził cztery inne pojazdu. Przybyły na miejsce patrol policji ustali, iż 27-letni mieszkaniec Ciechanowa poruszając się ul. Sienkiewicza w kierunku ul. Mławskiej stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowane prawidłowo pojazdy stojące na poboczu tj. Renault Scenic, Ford Transit, Saab i Mercedes. Zachowanie kierujące wskazywało, iż może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków. Od kierującego pojazdem Skoda pobrano krew do badań. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.  

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

(podkom. Bożena Kuklak / KPP Ciechanów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%