Zamknij

Siebie NIE truję - innych uświadamiam i szanuję...

22:31, 17.05.2022 | kom. Jolanta Bym / KPP Ciechanów
Skomentuj KPP Ciechanów
REKLAMA

Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie wspólnie z Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie 19 i 20 maja 2022 r.  zrealizowała założenia projektu pn. „Siebie NIE truję – innych uświadamiam i szanuję”. Była to druga odsłona działań profilaktycznych, która w pierwszym półroczu spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno pedagogów jak i uczniów uczestniczących w spotkaniach.

Celem działań było przeciwstawianie się negatywnym zachowaniom oraz przeciwdziałanie zjawiskom patologii, w tym zapobieganie i przeciwdziałanie uzależnieniu od narkotyków i dopalaczy.

Działania profilaktyczne były skierowane do młodzieży z terenu pow. ciechanowskiego. Jednym z elementów przedsięwzięcia była projekcja filmu „Zdążyć” jako współczesna forma profilaktyki. Film ma przestrzegać młodzież przed zażywaniem substancji psychoaktywnych. Jesteśmy tuż przed okresem wakacyjnym i jest to doskonały czas, aby przestrzec młodzież przed zagrożeniami. Projekcja filmu w Sali kinowej PCKiSZ była poprzedzona wprowadzeniem w tematykę uzależnień przez prowadzącego spotkanie. Natomiast po projekcji nastąpiła analiza filmu.

(kom. Jolanta Bym / KPP Ciechanów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%