Zamknij

Podsumowanie działań "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego"

12:26, 14.05.2022 | kom. Jolanta Bym / KPP Ciechanów
Skomentuj
REKLAMA

Ciechanowscy policjanci brali udział w ogólnopolskich działaniach pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Tego typu działania prowadzone są cyklicznie, aby wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. Niestety nie wszyscy stosowali się do obwiązujących przepisów w tym zakresie.

W piątek 12 maja br. na terenie naszego powiatu prowadzone były działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. W ramach prowadzonych działań policjanci kontrolowali stosowanie się do przepisów ruchu drogowego zarówno przez niechronionych uczestników jak i kierowców.

Podczas akcji policjanci ujawnili 30 wykroczeń, które w zdecydowanej większości były popełnione przez kierowców. 17 kierowców przekroczyło prędkość w rejonie przejścia dla pieszych, natomiast piesi najczęściej przechodzili w miejscu niedozwolonym. Dodatkowo jeden rowerzysta przejeżdżał przez przejście dla pieszych tam gdzie nie było to dozwolone.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze.

Kierowcy powinni pamiętać, że dojeżdżając do przejść dla pieszych powinni zdecydowanie zmniejszyć prędkość i w razie potrzeby zatrzymać pojazd.

Jednak, aby być bezpiecznym to trzeba być widocznym, dlatego prosimy pieszych i rowerzystów o noszenie elementów odblaskowych, w które potrafią uratować życie.

(kom. Jolanta Bym / KPP Ciechanów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%