Zamknij

Dynamiczna gazyfikacja kolejnych gmin powiatu ciechanowskiego

12:29, 04.01.2022 | Powiatowy Zarządu Dróg w Ciechanowie
Skomentuj Powiatowy Zarządu Dróg w Ciechanowie
REKLAMA

PZD w Ciechanowie uzgodnił już w dniu 25.10.2021 r. na wniosek UG Opinogóra Górna gazyfikację w ciągu DP 1213W jako inwestycję celu publicznego.

Obecnie nasza jednostka i firma MSerwis24 z Ostrołęki, która wygrała przetarg ogłoszony przez Polską Spółkę Gazownictwa w formule zaprojektuj wybuduj, uzgadnia ostatnie szczegóły budowy sieci gazowej z Władysławowa do Opinogóry Górnej.

Wcześniejsze kilka bardzo rzeczowych spotkań dotyczyło uzgodnienia przede wszystkim trasy sieci gazowej oraz technologii jej wykonania.

W trakcie uzgodnień zwróciliśmy szczególną uwagę aby lokalizacja sieci gazowej w pasie drogowym w przyszłości umożliwiała dalszą budowę infrastruktury drogowej. Równie ważne jest aby w stanie nienaruszonym zachowano funkcjonujący drzewostan.

Ostatnie spotkanie dotyczyło uszczegółowienia parametrów dotyczących głębokości na jakiej ma zostać umieszczona sieć gazowa, szczególnie w technologii przewiertu sterowanego.

Decyzja administracyjna, którą wydał PZD dla firmy wykonawczej zezwalająca na umieszczenie sieci gazowej w części pasa drogowego DP 1213W w dniu 16.12.2021 r. stała się ostateczna.

Po dopełnieniu pozostałych formalności, m. in. w Wydziale Administracji Architektoniczno-Budowlanej i Inwestycji w Starostwie Powiatowym w Ciechanowie firma wykonawcza będzie mogła wystąpić z wnioskiem o zajęcie pasa drogowego w celu prowadzenia robót dotyczących umieszczenia sieci gazowej w pasie DP 1213W. Oczywiście zgoda taka przez PZD w Ciechanowie będzie wydana.

(Powiatowy Zarządu Dróg w Ciechanowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%