Zamknij

Myśliwi u przedszkolaków

19:41, 23.12.2021 | PP
Skomentuj fot. Archiwum organizatorów
REKLAMA

W jeden z grudniowych czwartków przedszkolaki z Zespołu Placówek Oświatowych w Grudusku gościły myśliwych zrzeszonych w Polskim Związku Łowieckim. Podczas pasjonującej lekcji przyrody dowiedziały się między innymi, że ideą myślistwa nie jest prowadzenie polowań a troska o zwierzęta leśne oraz bezpieczeństwo. Dzieci otrzymały prezenty w postaci książeczek do kolorowania ufundowanych przez ciechanowski okręg PZŁ.

Spotkanie z liczną grupą przedszkolaków prowadził Daniel Nitowski - Łowczy Okręgowy, Przewodniczący Zarządu Okręgowego w Ciechanowie Polskiego Związku Łowieckiego. Uczestniczyły w nim grupy 3-, 4- i 5-latków. Z zapartym tchem wsłuchiwały się w opowieści prowadzącego.

Obecni byli również przedstawiciele Koła Łowieckiego nr 2 w Ciechanowie: Marek Szymańczyk - Łowczy oraz Jacek Grabowski - tata Antosia – jednego z przedszkolaków z Gruduska.

Daniel Nitowski tłumaczył przedszkolakom, czym zajmują się myśliwi, jak opiekują się zwierzętami zimą, jakie zwierzęta zamieszkują lasy oraz jak zachować się w lesie. Dzieci miały okazję obejrzeć prawdziwe poroże. Dowiedziały się między innymi, że należy zachować szczególną ostrożność spotykając leśne zwierzęta, ponieważ takie spotkanie może być bardzo niebezpieczne. Dlatego też jak najszybciej powinny poinformować o tym osoby dorosłe.

Na zakończenie spotkania każda grupa otrzymała upominki od Ciechanowskiego Towarzystwa Łowieckiego Koło Łowieckie nr 2 w Ciechanowie w postaci pięknych książeczek do kolorowania ze zwierzętami leśnymi zakupionymi w ramach Myśliwskiej Świątecznej Paczki.

Dzieci również obdarowały swoich gości, przekazując im zebrane wcześniej kasztany i żołędzie dla zwierząt.

Spotkanie odbyło się dzięki zaangażowaniu Państwa Luizy i Jacka Grabowskich.

(PP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%