Zamknij

Opinogórskie Święto pieczonego ziemniaka

09:24, 17.11.2021 | GOK Opinogóra / PP
Skomentuj GOK Opinogóra
REKLAMA

Nadeszła pora nie byle jaka, by uczcić dzisiaj święto ziemniaka, by uczcić święto już wielka pora w Klubie Gospodyń i Seniora”.

Jedną z tradycji polskiej wsi, na zakończenie wykopków, stały się rozpalane ogniska z pieczonym ziemniakiem, połączone ze śpiewem i wspólną zabawą. Gminny Ośrodek Kultury w Opinogórze Górnej hołdując owej tradycji, stał się organizatorem święta z ziemniakiem w roli głównej.

Organizatorem ,,Opinogórskiego święta pieczonego ziemniaka”, które odbyło się w 21 października w świetlicy wiejskiej ,,Pod kasztanami” w Opinogórze byli: GOK Opinogóra i lokalny Klub Seniora.

Gości przywitała przewodnicząca Klubu Seniora - Grażyna Czarnecka, następnie głos zabrał Wójt Gminy - Piotr Czyżyk, który jako gospodarz powitał uczestników imprezy nadmienił, że będzie wspierał doroczne święto, które posiada już pewną rangę i cieszy się dużym zainteresowaniem.

Panie z klubu ,,Klubu Seniora” upiekły 12 blach smacznego kartoflaka. Seniorki przygotowały również wiele smacznych potraw i sałatek warzywnych. Upiekły kilka rodzajów ciast. Były wspólne tańce. Wszyscy uczestnicy imprezy bawili się wspaniale w wesołej i serdecznej atmosferze. W imprezie uczestniczyli radni gminy i wójt.

 

GOK Opinogóra / PP

Jakich treści szukasz na lokalnych portalach internetowych?Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

(GOK Opinogóra / PP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%