Zamknij

Uroczystości patriotyczne w Opinogórze Górnej

17:48, 16.11.2021 | PP / GOK Opinogóra
Skomentuj GOK Opinogóra
REKLAMA

W czwartek, 11 listopada Mszą Świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. kanonika Jarosława Arbata proboszcza parafii św. Zygmunta w Opinogórze rozpoczęły się opinogórskie obchody 103. rocznicy odzyskania niepodległości.

Po mszy delegacja na czele z wójtem złożyła kwiaty na kryptach poległych żołnierzy na cmentarzu parafialnym w Opinogórze.

Następnie wszyscy zebrani, przy dźwiękach Gminnej Orkiestry Dętej „Trzech Pokoleń” pomaszerowali przed siedzibę Urząd Gminy. Przed budynkiem urzędu grupa taneczna mażoretek ,,Stella” zatańczyła w rytm ,,Marszu I Brygady”. Pokaz ten bardzo podobał się uczestnikom.

Kolejnym punktem spotkania był koncert patriotyczny w sali konferencyjnej Urzędu Gminy, który poprowadzili: Aneta Bartoszuk i Robert Miklaszewski.

Po wspólnym śpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, na scenie zaprezentowali się artyści działający przy GOK w Opinogórze Górnej oraz recytatorzy współpracujący z Gminną Biblioteką Publiczną.

Wystąpili: zespół wokalny Melodia, Quintet i Kucanki, oraz wokaliści: Julianna Goździewska, Franciszek Kołakowski, Daria Piotrowska, Weronika Maluchnik, Weronika Goździewska i Kamil Humięcki.

Muzyczną oprawą tego przedsięwzięcia zajmował się Roberta Bartołd, zaś Magdalena Wiercińska odpowiedzialna byłą za oprawą literacką.

Na zakończenie wójt Piotr Czyżyk podziękował współorganizatorom jak i wszystkim obecnym za uczestnictwo.

Organizatorami koncertu byli: Wójt Gminy Opinogóra Górna, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Opinogórze Górnej.

 

Jakich treści szukasz na lokalnych portalach internetowych?Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

(PP / GOK Opinogóra )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%