Zamknij
REKLAMA

Najlepsi maturzyści z Mazowsza

18:05, 29.09.2021 | MM / UMWM
Skomentuj
REKLAMA

W tym roku egzamin dojrzałości zdawało ponad 273 tys. uczniów. Wśród nich byli tacy, którzy maturę zdali na 100 procent. Świetny wynik dał im miejsce w gronie wyróżnionych w konkursie „Matura na 100 procent”. Spośród 62 finalistów komisja wyłoniła 26 laureatów. Sześciu z nich pochodzi z Mazowsza – czterech z Warszawy, jeden z Płocka oraz jeden z Wyszkowa. Dziś Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego wręczyła nagrody 13 najlepszym maturzystom z regionu.

Tak znakomite wyniki to tylko potwierdzenie ogromnego potencjału i pasji młodych ludzi – zaznacza Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego. – Wśród 26 laureatów aż 6 pochodzi z Mazowsza. Aby odnieść ten sukces niewątpliwie musieli włożyć dużo pracy i zaangażowania. Serdecznie Wam gratuluję.

 „Matura na 100 procent” to ogólnopolski konkurs adresowany do najlepszych maturzystów. Ta grupa wybitnie zdolnych, młodych ludzi corocznie jest wyróżniana i promowana. Finalistami są osoby, które nie tylko uzyskały świetny wynik, ale też spełniły surowe wymagania regulaminowe. Spośród tej grupy wyłaniani zostają najlepsi z najlepszych – laureaci konkursu. W tegorocznej edycji z 62 finalistów wybranych zostało 26 laureatów w tym 6 z Mazowsza. Większość z nich jest już studentami najlepszych uczelni polskich i zagranicznych.

Pełna lista tegorocznych laureatów znajduję się na stronie internetowe: www.zawszewarto.pl

Marta Milewska
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,

(MM / UMWM )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%