Zamknij

Wielkie serce strażaków z Wierzbowa

20:49, 07.03.2021 | TM
Skomentuj TM
REKLAMA

W niedzielę, 7 marca przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbowie (gm. Opinogóra) stanął pojemnik w kształcie serca, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki. Będą one przekazywane organizacjom wspierającym leczenie chorych dzieci.

Ustawienie serca to inicjatywa strażaków ochotników z tej miejscowości na czele z prezesem Bogdanem Sadowskim i naczelnikiem Markiem Kuczyńskim oraz społeczności wiejskiej reprezentowanej przez sołtysa Janinę Pikus.

 

Pojemnik wykonał po tzw. „kosztach” Andrzej Smoleński – właściciel Firmy ROL-SPAW z Szulmierza, prezes tamtejszej OSP. Sfinansowali go po połowie poseł naszej ziemi Arkadiusz Iwaniak oraz wójt Piotr Czyżyk.

 

Dochód ze sprzedaży obecnie zbieranych nakrętek zasili zbiórkę pieniędzy na terapię genową Laury Paczuła – chorej na SMA. Warto przypomnieć, że leczenie Laury można także wesprzeć dokonując wpłaty poprzez Fundację „Siepomaga”: www.siepomaga.pl/laura-sma

 

Poseł Iwaniak, obecny przy instalacji serca, spotkał się przy tej okazji ze strażakami z Wierzbowa (obecni byli też druhowie z Szulmierza). Rozmawiano o potrzebach jednostek w zakresie doposażenia w niezbędny sprzęt gaśniczy.

 

Tego samego dnia Arkadiusz Iwaniak odbył podobne spotkania ze strażakami z OSP: Klice, Jarluty Duże i Zeńbok. Cykl spotkań z druhami z tych jednostek, funkcjonujących na terenie gminy Regimin, zorganizował jego asystent społeczny Sebastian Andrzejczak.

 

(TM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%