Zamknij

Obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Płońsku

09:00, 22.07.2020 | KPP w Płońsku podinsp. Grzegorz Osiński
Skomentuj KPP w Płońsku
REKLAMA

W piątek, 17 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Płońsku odbyły się obchody Święta Policji. Uroczystość, była okazją do podziękowania funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ich ciężką służbę i pracę na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu.

Oficjalne uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji Policji w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła. Następnie na placu Komendy Powiatowej Policji w Płońsku odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem funkcjonariuszy i pracowników Policji. W tym roku z uwagi na obostrzenia wynikające z COVID -19, w uroczystościach nie było gości zaproszonych.

Po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości podinsp. Grzegorza Osińskiego Komendantowi Powiatowemu Policji w Płońsku oraz podniesieniu flagi państwowej, odbyła się dalsza część uroczystej zbiórki.

W trakcie przemówienia Komendant Powiatowy Policji w Płońsku insp. Jarosław Brzozowski powiedział, że „tegoroczne uroczystości nie przypominają tych z lat ubiegłych”. Nadmienił jednak, że „dzisiejsze Święto ma szczególny charakter i jest wyjątkowe”. Nawiązał do 101 rocznicy powstania Policji oraz do 95 rocznicy powstania Policji Kobiecej. (…). Pan Komendant nawiązał do rysu historycznego powstania Policji Kobiecej oraz skierował gorące słowa do 24 policjantek pełniących obecnie służbę w KPP w Płońsku. W trakcie swojego przemówienia insp. Jarosław Brzozowski podziękował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ich dotychczasową służbę i pracę. Podkreślił, że to dzięki ich ciężkiej służbie i pracy, mieszkańcy naszego Powiatu mogą czuć się bezpiecznie. Ponadto, życzył wszystkim funkcjonariuszom, pracownikom Policji dalszych sukcesów, satysfakcji z pełnionej służbyi wykonywanej pracy oraz pomyślności w życiu prywatnym. Za ich pośrednictwem, złożył także najserdeczniejsze podziękowania i życzenia dla ich rodzin i najbliższych.

W trakcie uroczystości zostały wręczone rozkazy o awansie na wyższe stopnie policyjne. W tym roku na wyższe stopnie awansowało 61 funkcjonariuszy w tym 7 kobiet. W korpusie oficerów mianowanych było 2 funkcjonariuszy,w tym na stopień komisarza mianowany został podkom. Robert Murański – zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Płońsku. W korpusie aspirantów: na stopień starszego aspiranta awansowało 10 funkcjonariuszy, na stopień aspiranta – 5 funkcjonariuszy m.in. Dariusz Chojnowski – Kierownik Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Wydziału Prewencji i Rafał Michniewicz – Kierownik Rewiru Dzielnicowych w Płońsku. Na stopień młodszego aspiranta zostało mianowanych 8 funkcjonariuszy. W korpusie podoficerów: na stopień sierżanta sztabowego awansowało 4 funkcjonariuszy, na starszego sierżanta 8 funkcjonariuszy i na sierżanta - 7 funkcjonariuszy. Komendant Powiatowy Policji w Płońsku insp. Jarosław Brzozowski mianował także 17 funkcjonariuszyz najkrótszym stażem służby, na stopień starszego posterunkowego.

Należy nadmienić, że bardzo miłym akcentem było wręczenie policjantkom przez insp. Jarosława Brzozowskiego oprócz aktu mianowania pięknej róży.

(KPP w Płońsku podinsp. Grzegorz Osiński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz