Zamknij

U SĄSIADÓW: Ćwiczyli by zapobiec tragedii w przyszłości

09:33, 29.10.2019 | podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska, KPP w Płońsku
REKLAMA
Skomentuj
KPP w Płońsku

Agresywny petent wziął zakładnika i groził wysadzeniem budynku Urzędu Gminy w Naruszewie. Na szczęście sprawna akcja policji i służb współpracujących zapobiegła tragedii. Mężczyzna został obezwładniony, a zakładnik uwolniony.

W piątek, 25 października do Urzędu Gminy w Naruszewie przyszedł niezadowolony petent, żądający od pracowników urzędu pomocy, lokalu zastępczego i wypłacenia zapomogi. Mężczyzna był zdenerwowany, zaczął być agresywny i groził urzędnikom. W pewnym momencie wziął zakładnika i groził pozbawieniem go życia, a także wysadzeniem budynku.  Próby rozmowy z szaleńcem prowadzone przez wezwanych na miejsce policjantów z płońskiej komendy i Posterunku Policji w Czerwińsku, nie przyniosły skutku. Wójt Gminy Naruszewo podjęła decyzję o ewakuacji z budynku pracowników i petentów. Na miejsce skierowani zostali policjanci Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu i policyjny negocjator. Mężczyzna zostaje obezwładniony, a zakładnik uwolniony.

Policjanci z płońskiej komendy i miejscowego posterunku wzięli udział w ćwiczeniach dowódczo-sztabowych - aplikacyjnych przeprowadzonych w ramach organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Płońsku powiatowego ćwiczenia obronnego we współdziałaniu z powiatowymi służbami, inspekcjami i jednostkami samorządu terytorialnego z terenu powiatu płońskiego oraz Wojskową Komendą Uzupełnień w Ciechanowie.

Ćwiczenia, które odbywały się w Szkole Podstawowej w Naruszewie oraz Urzędzie Gminy miały sprawdzić przygotowanie i współdziałanie sił policyjnych oraz innych służb ratowniczych podczas likwidacji zagrożenia terrorystycznego. Poprzedziła je prelekcja dotycząca zachowania się w sytuacjach kryzysowych, którą wygłosił dowódca radomskiego SPKP.

Wszystkie służby biorące udział w ćwiczeniach wykazały się szybkością działania i profesjonalizmem.

(podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska, KPP w Płońsku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© pulsciechanowa.pl | Prawa zastrzeżone