Zamknij

Regimińsko-lekowskie święto wsi z wiceministrem rolnictwa...

12:19, 16.09.2019 | Karol Podgórny
REKLAMA
Skomentuj
Karol Podgórny

Dożynki Gminno-Parafialne w gminie Regimin rozpoczęto w Lekowie, skąd z miejscowej świątyni parafialnej Korowodem z Dożynkowymi Wieńcami podążono przez most na Łydyni do Regimina, maszerując na błonie koło Szkoły Podstawowej. Wszystkich tam powitała Gospodyni Dożynek - wójt Mariola Kołakowska.

– To jest dla mnie ogromy zaszczyt, że mogę tutaj przed Państwem stanąć jako przedstawiciel rządu Rzeczypospolitej Polskiej. Przedstawiciel, który pochodzi z tej ziemi, który jest synem gminy Regimin, i który jest z tą gminą bardzo mocno związany – mówił do zgromadzonych na zielonym błoniu Rafał Romanowski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.

– Drodzy Rolnicy, to nie był dla Was łatwy rok. To był kolejny rok, w którym dotykała Was susza. Ale rząd Rzeczypospolitej Polskiej, a ja jako przedstawiciel tego rządu, zobowiązuje się, że rolnicy poszkodowani w wyniku suszy roku 2019, i z gminy Regimin… z gminy Gołymin, i z innych gmin powiatu ciechanowskiego, nie zostaną bez pomocy. Dlatego w najbliższych dniach ogłosimy nabór, który będzie realizowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a stawki pomocy będą identyczne jak w roku poprzednim – kontynuował Rafał Romanowski.

– Drodzy Państwo jako syn tej ziemi, chciałbym żebyście Państwo odczuwali dbałość, że właśnie gmina Regimin ma swego przedstawiciela w rządzie Rzeczypospolitej Polskiej, że ma również przedstawiciela w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Dlatego ta gmina przez ostatni rok mogła bardzo intensywnie się rozwijać. Można stwierdzić wyraźnie, ze jest to rok bardzo udany dla gminy Regimin – m.in. wskazywał minister Romanowski.

– Podpisaliśmy też umowę na dofinansowanie w ponad 90% budowy kanalizacji z miejscowości Klice. To była taka bolączka olbrzymia… Pragnę uspokoić mieszkańców miejscowości Klice, którzy mieli problemy z rozliczeniem za odprowadzenie ścieków. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa będzie negocjował, będzie umarzał te zaległości, będzie się starał zrobić wszystko, aby ten problem został raz i definitywnie rozwiązany – przedstawiał mówca.

– Przy współpracy rządu i samorządu Drodzy Państwo, gminie Regimin, gminie rodzinnej, możemy ogłosić ogromne sukcesy. Dlatego gratuluję Pani Wójt dobrego pierwszego roku, a ja ze swojej strony te zobowiązania, które przyjmuję na siebie, staram się skutecznie realizować, a tym samym gmina Regimin może bardzo intensywnie się rozwijać. Drodzy Państwo, może to się tylko i wyłącznie dziać, bo czuję Wasze wsparcie jako mieszkańców mojej rodzinnej gminy, i to wsparcie jest dla mnie bardzo mocne i bardzo szczególne. Dlatego jeszcze raz proszę Was o pomoc i będziemy ciężko pracować dla dobrego czasu dla Polski – puentował pochodzący z gminy Regimin wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.

 

Więcej o regimińskich Dożynkach w październikowym wydaniu PULSU.

(Karol Podgórny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© pulsciechanowa.pl | Prawa zastrzeżone