Zamknij

Otwarcie Posterunku Policji w Ojrzeniu

22:09, 03.08.2019 | PP
Skomentuj PP
REKLAMA

Pod koniec lipca oficjalnie otwarto Posterunek Policji w Ojrzeniu. Służbę będzie w nim pełniło ośmioro funkcjonariuszy. Swoim zasięgiem będzie obejmował gminy Ojrzeń i Sońsk. Modernizację budynku udało się sfinansować dzięki wsparciu samorządu gminy Ojrzeń.

- Posterunek Policji w Ojrzeniu został reaktywowany po likwidacji we wrześniu 2012 roku. Pomieszczenia które zajmuje są własnością Gminy Ojrzeń, a zostały udostępnione Policji na podstawie umowy użyczenia. Są to trzy pomieszczenia służbowe. Do dyspozycji policjantów jest również garaż. Takie rozwiązanie spowoduje usprawnienie organizacji służby dzielnicowego i poprawi efektywność realizacji zadań. Pozwoli również na bliższy kontakt z mieszkańcami gmin, jak też wpłynie pozytywnie na szybkość podejmowanych interwencji oraz reakcji na zgłoszenie – powiedziała kom. Jolanta Bym – rzecznik prasowy KPP w Ciechanowie.

- Otwarcie posterunku jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców, samorządów, ale jest też wynikiem policyjnych analiz. Nie udałoby się to bez wsparcia samorządów. Ogromne słowa podziękowania należą się Zdzisławowi Mierzejewskiemu - wójtowi gminy Ojrzeń - powiedział insp. Grzegorz Grabowski – Komendant Powiatowy Policji w Ciechanowie.

Kierownikiem posterunku jest asp. szt. Jarosław Krzykowski, który podczas uroczystości otrzymał z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu mł. insp. dr. hab. Zbigniewa Mikołajczyka symboliczny klucz do Posterunku. Następnie ksiądz Infułat Ludomir Kokosiński poświęcił budynek.

Wśród gości obecni byli przedstawiciele parlamentarzystów, władz wojewódzkich i samorządowych, kierownictwa Policji oraz służb mundurowych.

(PP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz