Zamknij

Wakacyjny Festyn w Gołotczyźnie - lipiec 2019

11:00, 19.07.2019 | Olga Maruszewska-Tupacz
Skomentuj Olga Maruszewska-Tupacz
REKLAMA

W połowie lipca mieszkańcy gminy Sońsk mieli okazję bawić się na wakacyjnym festynie zorganizowanym przez wójta Jarosława Muchowskiego.

Spokojny w wakacyjny czas teren przy Zespole Szkół Rolniczych w Gołotczyźnie tętnił tego dnia życiem. Ze sceny dobiegały dyskotekowe rytmy, powodzeniem cieszyły się kulinarne specjały przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Choć pogoda była kapryśna nie pokrzyżowała planów organizatorów i festyn przebiegł bez zakłóceń.

Wspaniałą zabawę taneczną gwarantowały zespoły Jorrgus, Claudi, Respect, Number One oraz Sonata. Zespół Jorggus, najbardziej oczekiwany przez publiczność, przyciągnął pod scenę całą rzeszę swoich fanów, wśród których większość stanowiły panie. Męska część publiczności zdecydowanie bardziej żywiołowo zareagowała na występ zespołu Claudi, który tworzą piękne, utalentowane kobiety. Miłą niespodziankę zaserwował zespół Respect wykonując premierowy utwór „Powiedz proszę”. Nie zabrakło również żywiołowej muzyki cygańskiej oraz tradycyjnych polskich piosenek, takich jak „Kukułeczka” w wykonaniu pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Sońsku. Stracone w tańcu kalorie można było uzupełnić na stoiskach gastronomicznych z domowymi potrawami przygotowanymi przez mieszkanki gminy. Dużą popularnością wśród dzieci cieszyły się trampoliny i dmuchana zjeżdżalnia. Dla najmłodszych przygotowano konkursy.

Festyn stał się dobrą okazją do rozmów mieszkańców z zaproszonymi przez Urząd Gminy gośćmi. Na pikniku pojawili się m.in. Rafał Romanowski - wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, Robert Kołakowski - poseł na Sejm RP, Joanna Potocka-Rak - starosta ciechanowski oraz Andrzej Berent - kierownik Placówki Terenowej KRUS w Ciechanowie. Wypowiedzi gości obfitowały w korzystne dla gminy obietnice, m.in. wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sarnowej Górze w nowy wóz strażacki, realizację projektu budowy ścieżki rowerowej na trasie Ciechanów-Sońsk, a także budowę parku rekreacyjno-poznawczego w sąsiedztwie Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie.

Zaskoczeniem dla wszystkich była nieplanowana wizyta polityków Koalicji Obywatelskiej, którzy na początku lipca rozpoczęli przedwyborczy objazd po kraju. Z byłym ministrem zdrowia Bartoszem Arłukowiczem, Barbarą Nowacką i Małgorzatą Kidawą-Błońską chętnie dyskutowano i robiono sobie zdjęcia.

Zadowolenie zarówno dzieci jak i dorosłych malowało się na twarzach. Mały Jaś zapytany o to, czy się dobrze bawi, odpowiedział: „Nie. Nie bawię się dobrze. Bawię się tu świetnie!”.

Kiedy następny wakacyjny festyn? Według zapewnień wójta za rok. Gdzie? W parku rekreacyjno-poznawczym!

(Olga Maruszewska-Tupacz )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz