Zamknij

Ksiądz Piotr Marzec nowym administratorem parafii w Zeńboku

14:31, 15.07.2019 | PP
Skomentuj PP
REKLAMA

Od początku lipca parafia pod wezwaniem św. Bartłomieja w Zeńboku ma nowego administratora. Jest nim ksiądz Piotr Marzec, który dotychczas był nauczycielem matematyki w Szkołach Katolickich w Płocku.

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy – kierunek matematyka oraz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku - Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Ksiądz Piotr Marzec zastąpił w Zeńboku ks. Waldemara Marciniaka, który z kolei z początkiem lipca został mianowany proboszczem parafii pw. bł. ks. J. Popiełuszki w Nunie na terenie gminy Nasielsk.

Odbyła się już msza święta ingresowa z udziałem parafian, gości zaproszonych przez ks. Piotra oraz ks. kanonika Sławomira Filipskiego – wicedziekana dekanatu Ciechanów Zachód. Na tę uroczystość przyjechali również byli uczniowie księdza z Płocka. Należy podkreślić, że ks. Piotr mszę celebrował w ornacie otrzymanym na pożegnanie z płocką szkołą od swoich uczniów.

Ksiądz Piotr od pierwszych dni obecności w Zeńboku dał się poznać jako kapłan otwarty na ludzi i gotowy do działania. Zamierza stopniowo odnowić świątynię. Pierwszym krokiem będzie porządkowanie terenu wokół kościoła. Wyznaczony jest nawet termin prac na 27 lipca.

Nowemu duszpasterzowi życzymy wytrwałości i kreatywności w sprawowaniu odpowiedzialnej funkcji.

(PP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz