Zamknij

Plener malarski w Grudusku

17:32, 05.07.2019 | KR
Skomentuj Katarzyna Rólka
REKLAMA

W drugiej połowie czerwca w Grudusku odbył się plener malarski pt. "Gmina Grudusk na palecie". Jego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury. Plener poprowadziła płońszczanka Katarzyna Rólka.

Po raz pierwszy Grudusk gościł artystów, którzy uwieczniali na płótnach piękne gminne krajobrazy. Pierwszego dnia z uczestnikami pleneru spotkał się Marek Szpakut, dyrektor GOK-u. Wówczas artyści zapoznali się z tematem pleneru i zadaniami artystycznymi jakie na nich czekają.

Celem zgrupowania było utrwalenie twórczości malarskiej regionu, m.in. architektury i przyrody. Uczestnicy pleneru to: Stanisława Rólka (Płońsk), Grzegorz Filipczyk (Unierzyż), Halina Nowacka oraz Marlena Lewandowska i Monika Laskowska ( Sierpc).

Uczestników odwiedził także Marek Piotrowicz, Wójt Gminy Grudusk, któremu podobały się powstałe prace przedstawiające ziemię gruduską.

Gdy artysta poczuje w sobie kreatywną siłę, nigdy nie da się zatrzymać w swojej twórczości. Czuje silną wenę i oddaje się swojej pasji z wielkim zaangażowaniem. Tak też było właśnie podczas gruduskiego pleneru malarskiego, gdzie powstało wiele ciekawych obrazów. Zostały one namalowane technikami olejną i akrylową. Przedstawiają m.in. miejscowy kościół oraz gruduskie pejzaże, maki, czy nawet strachy w ,,uniesieniu tanecznym”.

Nie zabrakło także wspólnego pożegnalnego ogniska z artystami i dyrekcją GOK-u w miejscowym skansenie. Na wrzesień zaplanowany jest wernisaż powstałych prac.

(KR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz