Zamknij

Niebawem ruszy inwestycja za 9 mln zł na wysypisku w Woli Pawłowskiej!

17:15, 09.05.2019 | UM/TM
Skomentuj
Fot. Archiwum UM Ciechanów - Na składowisku odpadów w Woli Pawłowskiej zostanie zbudowana druga niecka.
REKLAMA

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Ciechanowie podpisało umowę na budowę drugiej niecki, dzięki której składowisko w Woli Pawłowskiej będzie mogło funkcjonować przez kolejnych 25 lat. Inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu najbliższych 6 miesięcy. Jej wartość to 9.311.119 zł.

Wykonawca inwestycji, na realizację której Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Ciechanowie podpisało umowę, to Konsorcjum Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „WAPNOPOL” Sp. z o. o. (lider) i Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe „WAPNOPOL” Nowakowski Adam (partner). Umowa dotyczy budowy nowej niecki, czyli kwatery B, wraz z infrastrukturą techniczną i obiektami towarzyszącymi. Kwatera składowania odpadów powstanie na powierzchni blisko 3 ha, będzie miała pojemność 390.000 m3. Będzie posiadała system drenażu odcieków i odgazowania. Wybudowane zostaną także: pompownia odcieków, pompownia wód opadowych z powierzchni dna kwatery, zbiornik wód opadowych o pojemności 300 m3 oraz pompownia wód opadowych ze zbiornika.

Przewidziana jest rekultywacja terenu dotychczas funkcjonującej niecki. Zostaną tam zasadzone drzewa.

Warunkiem budowy drugiej niecki i tym samym istnienia nadal składowiska w Woli Pawłowskiej było uwzględnienie inwestycji w Wojewódzkim Planie Gospodarki Odpadami Województwa Mazowieckiego na lata 2018-2024, co wymagało wielu wysiłków zarówno spółki, jak i miasta.

Gdyby budowa drugiej niecki nie była możliwa, wówczas odpady z miasta musiałyby być wywożone do oddalonego od Ciechanowa o 88 km składowiska w Kobiernikach koło Płocka. To generowałoby dodatkowe koszty oraz trudności logistyczne.

Inwestycja w Woli Pawłowskiej to jeden z czynników, który może przyczynić się do zachowania w kolejnych latach aktualnych stawek za odbiór i zagospodarowanie odpadów dla miasta, o ile nie pojawią się inne, zewnętrzne czynniki kształtujące koszty.

(UM/TM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz