Zamknij

Komisja Enve z wizytą studyjną w Puszczy Kampinoskiej

15:57, 06.05.2022 | UMWM
Skomentuj UMWM
REKLAMA

13 członków Komisji ENVE spotkało się z marszałkiem Adamem Struzikiem, władzami gminy Izabelin i dyrekcja Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach jednodniowej wizyty studyjnej odbywającej się pod hasłem „Rezerwat biosfery UNESCO >>Puszcza Kampinoska<< - wspólna sprawa”. Celem spotkania było przedstawienie różnych aspektów różnorodności biologicznej i ochrony przyrody realizowanych na Mazowszu.

Jak zauważył podczas spotkania marszałek Adam Struzik, komisja środowiska, zmian klimatu i energii (ENVE) działająca w ramach Europejskiego Komitetu Regionów zajmuje się zarówno problemami ekologicznymi, jak i bioróżnorodnością.

– Jednym z głównych zadań cywilizacji poza ochroną klimatu, ograniczeniem emisji gazów cieplarnianych powinno być przywracanie naturalnej bioróżnorodności oraz zachowanie naturalnych siedlisk. Kampinoski Park Narodowy, ale także prowadzone przez samorząd województwa parki krajobrazowe to jest ten kapitał, który wciąż udaje się zachować od wpływów cywilizacyjnych.

W ramach wizyty studyjnej członkowie komisji ENVE mieli m.in. okazję poznać przyrodę Kampinoskiego Parku Narodowego. Spacer ścieżką edukacyjną (czarny szlak z Truskawia) był okazją do omówienia uwarunkowań przyrodniczych i społecznych funkcjonowania parku narodowego w warunkach silnej antropopresji.

(UMWM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%