Zamknij

Most w m. Obrąb (gm. Ojrzeń) zostanie naprawiony - umowa podpisana [AKTUALIZACJA]

10:50, 10.05.2022 | EP / PZD w Ciechanowie
Skomentuj PZD w Ciechanowie
REKLAMA

W związku z kradzieżą elementów konstrukcyjnych mostu w m. Obrąb, most został zamknięty do odwołania. Obecnie służby KPP w Ciechanowie wykonują czynności śledcze mające na celu wyjaśnienie tego aktu wandalizmu.

Pracę rozpoczyna również uprawniony Inżynier Dróg i Mostów, który oceni stopień ingerencji w konstrukcję mostu i zagrożenia wynikające z ewentualnego dopuszczenia mostu do ruchu.

Od drogi krajowej nr 50 oraz od m. Luberadz zostaną ustawione tablice informujące o zamknięciu mostu.

O dalszych czynnościach będziemy informować na bieżąco.

AKTUALIZACJA:

20 kwietnia br.

Po wstępnych oględzinach stwierdzono, że skradziono 22 szt. (z 36 szt.) poprzecznic pośrednich. Poprzecznice wykonane były z ceownika UPE300 (długość elementu 1223 mm, waga 54,30kg) ze stali konstrukcyjnej S355J2. Ponadto wykręcono 132 szt. śrub mocujących poprzecznice.

Konieczne będzie wykonanie szczegółowej ekspertyzy stwierdzającej czy most poddany obciążeniom bez elementów konstrukcyjnych (poprzecznic) nie uległ poważniejszym uszkodzeniom. Ekspertyza zostanie zlecona w trybie natychmiastowym.

PZD w Ciechanowie podejmie pilnie wszelkie działania aby jak najszybciej most skutecznie i bezpiecznie przywrócić do eksploatacji.

AKTUALIZACJA:

24 kwietnia br.

W dniu dzisiejszym PINB w Ciechanowie wydał decyzję nakazującą wyłączenie mostu w m. Obrąb z użytkowania.

W chwili obecnej trwają intensywne prace mające na celu :

  • uzyskania ekspertyzy technicznej dotyczącej uszkodzeń konstrukcji mostu, które pozwolą ocenić kiedy i w jakiej formie możliwe będzie przywrócenie ruchu kołowego i pieszego na moście.
  • znalezienie wykonawcy, który na podstawie wytycznych wynikających z ekspertyzy technicznej wykona naprawę mostu.

Zapewniamy, że PZD w Ciechanowie wykona wszelkie możliwe działania aby w jak najszybszym trybie zniwelować uciążliwości wynikające z zamknięcia mostu.

AKTUALIZACJA:

26 kwietnia br.

PZD w Ciechanowie podjął ekspresowe działania dotyczące oceny stanu technicznego mostu w m. Obrąb. Uprawniony inżynier z zakresu budowy dróg i mostów wydał ocenę techniczną w której stwierdza, że czasowe osłabienie konstrukcji mostu w postaci braku 22 szt. poprzecznic nie wpływa w sposób znaczący na nośność mostu.

Ocena techniczna przewiduje możliwość przywrócenia obiektu do eksploatacji przy zwężeniu do jednego pasa ruchu, środkiem mostu z ruchem wahadłowym.

W oparciu o ekspertyzę Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Ciechanowie wydał decyzję :

  • nakazującą wykonanie robót budowlanych w zakresie remontu uszkodzeń na moście w terminie do 31.05.2022 r.
  • dopuszczającą warunkowe przywrócenie mostu do eksploatacji zgodnie z zaleceniami zawartymi w ocenie technicznej.

W związku z powyższym w dniu 28.04.2022 / czwartek / od godzin rannych, po wcześniejszym wprowadzeniu zmienionej czasowej organizacji ruchu, planujemy przywrócić możliwość korzystania z mostu w m. Obrąb.

Jednocześnie trwają działania mające na celu wyłonienie wykonawcy naprawy mostu, aby jego funkcjonalność została do 31.05.2022 w pełni przywrócona.

AKTUALIZACJA:

10 maj br.

Po rozstrzygnięciu postępowania w formule zapytania ofertowego, podpisana została umowa na naprawę mostu przez rzekę Łydynię w miejscowości Obrąb. Naprawę wykona firma BUDMOST z Płońska.

W związku z trudnościami na rynku materiałowym wydłużyło się oczekiwanie na dostawę stali o podwyższonej wytrzymałości S355J2 klasy A-II. z której muszą być wykonane skradzione elementy mostu. Czas oczekiwania na zamówioną stał to co najmniej 30 dni roboczych. Z tych powodów firma BUDMOST wykona naprawę do 30 czerwca br. O zaistniałej sytuacji i powodach wydłużeniu terminu naprawy mostu został poinformowany Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Ciechanowie.

Do czasu montażu brakujących poprzecznic ruch na moście odbywał się będzie jednym pasem ruchu (ruch wahadłowy, środkiem mostu), zgodnie ze wskazaniami określonymi w ekspertyzie technicznej i zapisami w decyzji PINB w Ciechanowie.

O ewentualnym wcześniejszym terminie wykonania naprawy będziemy informować na bieżąco.

 

(EP / PZD w Ciechanowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%