Zamknij

Gminy otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Mazowsze autobusy dla szkół”

17.32, 17.01.2023 MM-UMWM Aktualizacja: 17.40, 17.01.2023
Skomentuj UMWM
REKLAMA

Gminy z subregionu ciechanowskiego otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Mazowsze autobusy dla szkół”. To efekt pilotażu, na który samorząd województwa przeznaczył ponad 13,3 mln zł. Co ważne, wsparcie otrzymały wszystkie gminy, które złożyły wniosek o dofinansowanie.

„Mazowsze autobusy dla szkół” to jeden z projektów realizowanych przez samorząd województwa. Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, jego celem jest pomoc gminom z Mazowsza w realizacji obowiązku dowozu dzieci i młodzieży do szkół.

– Wsparcie polega na udzieleniu dotacji na zakup nowych autobusów przeznaczonych do realizacji ustawowego obowiązku gmin związanego z dowozem dzieci i młodzieży, w tym uczniów z niepełnosprawnościami, do szkół – dodaje.

O tym, jak ważna jest pomoc samorządu województwa w realizacji tego obowiązku przez gminy, mówi wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

– Zapotrzebowanie jest duże. W wielu gminach dzieci i młodzież uczęszczają do szkół, które są w znacznej odległości od ich domów. Dlatego cieszę się, że nasza inicjatywa spotkała się z tak dużym odzewem.

subregionie ciechanowskim dofinansowanie na zakup autobusów dowożących dzieci i młodzież do szkół otrzymały trzy gminy: Kuczbork-Osada (pow. żuromiński), Strzegowo (pow. Mławski) i Pokrzywnica (pow. pułtuski). Otrzymały one maksymalną kwotę dofinansowania przeznaczoną w tegorocznym naborze, czyli po 300 tys. zł.

W naborze do projektu „Mazowsze autobusy dla szkół” wpłynęło 46 wniosków.

Można było pozyskać dofinansowanie w wysokości do 300 tys. zł na pokrycie maksymalnie 70 proc. kosztów netto zadania.

(MM-UMWM)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%