Zamknij

Wystartowała rejestracja na 12. Forum Rozwoju Mazowsza. Zapisz się już dziś!

18.41, 18.11.2022 Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych / KB Aktualizacja: 13.31, 23.11.2022
Skomentuj Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
REKLAMA

Dwa dni pełne inspiracji i wymiany doświadczeń, 3 strefy tematyczne, 18 debat, ponad 40 Partnerów i 80 ekspertów - tak będzie wyglądało 12. Forum Rozwoju Mazowsza poświęcone roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu.

Na uczestników wydarzenia czeka interaktywna przestrzeń współtworzona przez organizacje z administracji, biznesu, świata nauki i sektora pozarządowego. Po raz pierwszy swoją przestrzeń otrzymają również uczniowie, studenci, doktoranci i absolwenci, a także osoby z nimi pracujące. 12. Forum Rozwoju Mazowsza odbędzie się 6-7 grudnia w Centrum Konferencyjnym Legia Warszawa. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. W celu rejestracji należy odwiedzić stronę forumrozwojumazowsza.pl.

Forum Rozwoju Mazowsza to wyjątkowe miejsce spotkań przedstawicieli różnych sektorów. Wszystko po to, żeby dzielić się doświadczeniami i inspiracjami na rzecz rozwoju regionu. W tym roku do tego grona dołączą również uczniowie, studenci i absolwenci od których już niebawem będzie zależała nasza przyszłość!

Wydarzenie organizuje Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Rozmowy na tematy, które mają znaczenie

Forum Rozwoju Mazowsza stanie się przestrzenią do dzielenia się opiniami w gronie ponad 80 ekspertów reprezentujących różne środowiska. Na scenie głównej tematem będzie przyszłości finansowania europejskiego i założenia programu Funduszy Europejskich dla Mazowsza 2021-2027. Zaprezentowane zostaną osiągnięcia współczesnej medycyny, poruszone zostaną także takie tematy jak: wspieranie biznesu, zrównoważony rozwoju miast, a także turystyka oraz jak systemowo wspierać zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, ale też jak wykorzystywać technologie na rzecz mieszkańców. Scena Młodych również stanie się przestrzenią do wielu ciekawych rozmów. Jak wpływać na sprawy lokalne? W jaki sposób wspierać początkujących w biznesie? To tylko niektóre z planowanych do poruszenia tematów. Nie zabraknie też rozmów o przyszłości naszej planety, wyzwań związanych z wolontariatem i zawodowym pomaganiem (w tym w kontekście pomocy uchodźcom), bezpieczeństwie danych, czy też kwestii związanych z edukacją.

Interaktywne przestrzenie tworzone przez ponad 40 Partnerów wydarzenia

Na odwiedzających Forum Rozwoju Mazowsza czeka atrakcyjna oferta konsultacji, symulacji, warsztatów i pokazów. Co będzie się działo w przestrzeniach Partnerów?

  • W Strefie Rozwoju Mazowsza, m.in.: prezentacje inwestycji dofinansowanych ze środków europejskich wirtualne wycieczki po mazowieckich instytucjach kultury, pokazy dronów pomiarowych, konsultacje na temat możliwości finansowania biznesu i efektywności energetycznej, spotkania networkingowedla przedsiębiorców, warsztaty z zakresu autopromocji w biznesie, konsultacje z reklam w mediach społecznościowych, przestrzeń eksperymentalno-kulinarna zorientowana na współtworzenie nowych koncepcji produktów spożywczych, prezentacja możliwości współpracy na rzecz transferu technologii.
  • W Strefie Zdrowia, m.in.: badania smaku, węchu, słuchu, wzroku, pomiary cukru, ciśnienia, wagi, nauka samobadania piersi, pokazy pierwszej pomocy, konsultacje z dietetykami, psychologami, warsztaty z zakresu niwelowania stresu, dysleksji, koncentracji uwagi.
  • W Strefie Młodych, m.in.: pokazy wykorzystania drukarek 3D, rozszerzonej rzeczywistości, aplikacji mobilnych, warsztaty z zakresu kadrowania i storytellingu w tworzeniu angażujących materiałów filmowych, gry komputerowe stworzone przez licealistów, rozmowy z ekspertami od szyfrowania danych, spotkaniaz przedstawicielami inkubatorów przedsiębiorczości, akceleratorów i centrów transferu technologii, zajęciaz zrobienia peelingów, ek-smoothie, zdrowego jedzenia, warsztaty stolarskie, ciesielskie i odkrywające tajniki lasów. Dowiedz się więcej ze specjalnej broszury informacyjnej.

Jeszcze szersza oferta prezentacji i warsztatów

Wybrane aktywności odbędą się również w specjalnie utworzonych przestrzeniach prezentacyjno-warsztatowych. Będzie można tam ofertę finansowania działalności biznesowej, czy też wsparcia turystyki. Pokazy dotyczyć będą z kolei udzielania pierwszej pomocy ratującej życie i możliwości rehabilitacji pocovidowej. Uczestniczący doświadczą w praktyce z jakimi ograniczeniami mierzą się na co dzień osoby z niepełnosprawnościami. Poruszone zostanie również temat o tym skąd brać energię skoro zmiany klimatyczne stały się faktem. Będzie można wziąć udział w grach wspierających rozwój kompetencji przyszłości oraz odpowiedzieć na pytanie jak budować innowacje i łańcuchy wartości na styku branży rolno-spożywczej, zdrowotnej i nowoczesnych technologii. Dla odważnych będzie możliwość stworzenia własnego biznes planu dla swojej przyszłej firmy. Uczestnicy dowiedzą się jakie szanse w obszarze mobilności osób młodych daje Unia Europejska.

Z programem wydarzenia oraz aktywnościami Partnerów można zapoznać się odwiedzając stronę forumrozwojumazowsza.pl.

Organizatorem wydarzenia jest: Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych

Patroni honorowi: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo, Funduszy i Polityki Regionalnej, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce

Partnerzy Strefy Rozwoju Mazowsza: Departament Cyfryzacji, Geodezji i Kartografii, Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, Urząd m.st. Warszawa, Urząd Dzielnicy Targówek (Klub Przedsiębiorców), Biuro Rozwoju Gospodarczego (Centrum Przedsiębiorczości Smolna), Urząd Miasta Płock, Stowarzyszenie „Metropolia Warszawa”, Centrum Projektów Badawczych Unii Europejskiej - IPPT PAN, Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny, Bank Gospodarstwa Krajowego, UNIMOS Alliance, Wyższa Szkoła Bankowa, Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, Mazowiecka Agencja Energetyczna, Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy, Mazowiecki Fundusz Poręczeń Kredytowych, Catalonia Trade & Investment (ACCIÓ), Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Partnerzy Strefy Zdrowia: Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie, Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku, Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica, Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie, EZRA UKSW, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, Med&Life, Sidly, Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Medyczna Szkoła Policealna Nr 4 im. prof. Edmunda Biernackiego w Warszawie

Partnerzy Strefy Młodych: Centrum Nauki Kopernik, Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Akademia Leona Koźmińskiego, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii, Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, Warszawska Szkoła Filmowa, Pracownia Gier Szkoleniowych, Youth Business Poland, Dealdone, SoftCream Software, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych im. J. Kochanowskiego w Garbatce- Letnisku, Europe Direct Mińsk Mazowiecki, Europe Direct Ostrołęka, Kreatywna Europa, Fundacja Civis Polonus, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Krajowa Reprezentacja Doktorantów, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia

Patroni medialni: Serwis Samorządowy PAP, MasterMatch.online, Radio 7, Świat Medycyny i Farmacji, Wyborcza.pl, GramwZielone.pl, PulsCiechanowa, Wspólnota, RADIO "OKO"

(Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych / KB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%