Zamknij

Powstanie nowy posterunek policji w Gołotczyźnie

15.27, 19.09.2022 PP
Skomentuj Starostwo Powiatowe w Ciechanowie
REKLAMA

Przed laty w Gołotczyźnie funkcjonował Posterunek Policji, jego ruiny wciąż stoją - ale już niedługo. W miejscu dawnego posterunku powstanie całkiem nowa konstrukcja tzw. budynek modułowy, która będzie spełniała wytyczne dotyczące takich obiektów. W tym miejscu swoją nową siedzibę będzie miał posterunek funkcjonujący od 2020 roku w Sońsku.

Pierwszy krok zmierzający do realizacji tego zadania został już wykonany. Starostwo Powiatowe w Ciechanowie przekazało zabudowaną nieruchomość Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Oficjalne przekazanie miało miejsce na początku września przed dawnym posterunkiem z udziałem Joanny Potockiej- Rak – starosty ciechanowskiego oraz insp. Zbigniewa Andresa – Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie.

- W miejscu istniejącego nieużytkowanego budynku, zostanie wybudowany budynek modułowy, spełniający obecnie wymagane standardy dla tego rodzaju obiektów. Dziś przekazaliśmy zabudowaną nieruchomość Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Prace przygotowawcze i budowlane związane z powstaniem posterunku zostaną rozpoczęte jeszcze w miesiącu wrześniu – informowała starosta.

Nowy posterunek to nowe możliwości. Przypomnijmy, że w gminie Sońsk przywrócono posterunek policji przed dwoma laty. Jest on obecnie zlokalizowany w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sońsku. Wówczas wydzielono i zaadaptowano kilka pomieszczeń na parterze tego budynku. Posterunek ten zasięgiem działań obejmuje zarówno gminę Sońsk jak i Gołymin-Ośrodek. Nowa, wygodniejsza i niezależna siedziba to większe możliwości funkcjonowania, co też podkreślał Jarosław Muchowski - Wójt Gminy Sońsk.

(PP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%