Zamknij
REKLAMA

Festiwal Wielkich Polek w Opinogórze

20:59, 25.06.2022 | ET, MM / BOM
Skomentuj BOM
REKLAMA

Głosowanie na realizacje Budżetu Obywatelskiego Mazowsza w pełni. Okoliczne przystanki i słupy ogłoszeniowe, zapełniły różowe plakaty zachęcające mieszkańców do wsparcia projektów i oddania swojego głosu. Jedną z inicjatyw w podregionie ciechanowskim jest Festiwal twórczych inspiracji – „Matronki 2023”w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Co to za wydarzenie i skąd pomysł? Śpieszymy z odpowiedzią.

Jako że mamy dwóch 5-cio latków, bardzo lubimy spędzać z chłopcami czas aktywnie, same przy tym świetnie się bawiąc. Dużo radości sprawia nam zwiedzanie muzeów, wystaw czy uczestnictwo w familijnych festiwalach tematycznych – książki, nauki, teatru. Jednym z lokalnych wydarzeń cyklicznych, którego zawsze z ciekawością wypatrujemy, jest Rodzinna Niedziela w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Każde spotkanie i towarzyszące mu warsztaty, to przepis na świetną zabawę dla dzieci i rodziców. Pomyślałyśmy – czemu nie poszerzyć tej inicjatywy? Czemu nie spróbować połączyć kilku kawałków kultury? Zaprośmy do Opinogóry literaturę, sztukę, historię – nie zapominając o filozofii i naukach ścisłych! Czy to się da pogodzić? Nawet trzeba! Miejsca wystarczy dla małych i dużych.

Już za rok, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, przez 3 piękne letnie dni, może stać się siedzibą Matronek - czyli wybitnych Polek, które poznamy nieco na nowo. Ich postacie, staną się twarzami i przewodniczkami festiwalowych wydarzeń - koncertu, spektaklu, warsztatów i gier. Festiwal będzie nie tylko okazją do przyjemnego wypoczynku, wymiany myśli czy uwolnienia kreatywności – stworzy również doskonałą okazję, do odkrywania nowych życiowych ścieżek i własnych talentów, do których zainspirują nas sylwetki Matronek.

Do spotkania z autorytetami bohaterek zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Mazowsza. Ich siła może stać się motorem napędowym do odnalezienia swojego potencjału. Dzieci będą mogły sprawdzić się w roli programisty, chemika, czy stolarza. Na dorosłych czeka arteterapia i warsztaty rozwojowe, zachęcające do zdobywania drogi na swój własny szczyt. Nie zabraknie też koncertu poezji śpiewanej i rodzinnej gry detektywistycznej, a maluszki będą miały swój własny festiwalowy kącik (więcej szczegółów na stronie - KLIKNIJ TUTAJ).

Od 08.06 do 30.06 trwa głosowanie online - zwycięskie projekty zostaną zrealizowane w 2023 roku - KLIKNIJ TUTAJ. Gorąco zachęcamy do wsparcia projektu nr 350 w podregionie ciechanowskim. Co prawda z pomysłem wyszłyśmy we dwie, ale gorąco wierzymy, że kolejne jego rozdziały napiszemy wspólnie spotykając się w Opinogórze na Festiwalu Twórczych Inspiracji „Matronki 2023”.

(ET, MM / BOM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%