Zamknij

Radosny Dzień Dziecka u wójta Kiwita

11:21, 23.06.2022 | .
Skomentuj fot. Piotr Pszczółkowski
REKLAMA

W jedno z czerwcowych sobót po dwuletniej przerwie huczny i radosny Dzień Dziecka zorganizowany przez Marka Kiwita - Wójta Gminy Ciechanów.

Gości przywitał Artur Frączkowski - Zastępca Wójta Gminy Ciechanów oraz organizatorka imprezy Małgorzata Sochacka - kierownik Referatu Organizacyjnego i Promocji Gminy Ciechanów.

„Słoneczna pogoda oraz liczne atrakcje okazały się niezwykle ciekawą propozycją spędzenia sobotniego przedpołudnia dla całej rodziny, co skutkowało wysoką frekwencją. Po raz pierwszy został zorganizowany Konkurs Małych Talentów, w którym uczestnicy zaprezentowali śpiew oraz taniec. Z pewnością występy uczestników zrobiły ogromne wrażenie na wszystkich obecnych.

W pierwszej edycji konkursu zwyciężyły:

*w kategorii do lat 9 za układ taneczny do utworu CLEO "Dom" - Laura Wrzosek,

* w kategorii od 10 do 15 lat za wykonanie utworu "CUPS" Anny Kendrick – Wiktoria Kwasiborska

* w kategorii zespół -za wykonanie utworu Sanah, Vito Bambino - Ale jazz!- zespół "Lenusie" Lena Majewska i Lena Zawierucha.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne występy i gratulujemy talentu.”

- relacjonują organizatorzy imprezy.

 

Spotkaniu towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, ale przede wszystkim znakomite humory uczestników. Niektórzy w rozmowach z nami podkreślali, że bardzo cieszą się z tego że gminne obchody Dnia Dziecka wróciły do kalendarza imprez ponieważ jest jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza impreza tego typu w naszym regionie.

Takie opinie oparte są na konkretnych argumentach, czyli na ogromnej ilości atrakcji przygotowanych dla najmłodszych mieszkańców Gminy Ciechanów, rodziców i gości z innych gmin.

W tym roku młodzieżowa drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej z Modły przygotowała mini tor przeszkód, który cieszył się dużym zainteresowanie. Zarówno dzieci jak i dorośli mogli skorzystać z namiotu z „zadymiarką”, a strażacy z jednostki OSP Rydzewo tłumaczyli, jak należy zachowywać się podczas pożaru w zadymionym pomieszczeniu.

Dzieci miały okazję poznać zasady udzielania pierwszej pomocy i sprawdzić swoich sił podczas resuscytacji fantomu.

Wielbiciele wozów strażackich mogli miło spędzić czas w pojazdach OSP z terenu Gminy Ciechanów oraz łodzi, którą prezentowali strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie.

Wszystkie dzieci uczestniczące w tegorocznych obchodach mogły bezpłatnie pobawić się na dmuchanym placu zabaw, zjeżdżalni, skorzystać z malowania buziek, zapleść kolorowe warkoczyki oraz posilić się kiełbaską z grilla, którą przekazała Firma Cedrob a na deser zjeść watę cukrową, popcorn oraz ochłodzić się lodami.

Dzieciom umilała czas Pani Aneta Betlewicz z Hopa Hop, która zadbała aktywnie spędzić ten dzień. Zaskoczeniem i nie lada atrakcją dla wszystkich był Bob Budowniczy oraz Mrówka, którzy nie tylko uczestniczył w zabawach z dziećmi, ale również rozdawał cukierki i drobne upominki od firmy ROL BUD.

Gminny Dzień dziecka obfitował w wiele ciekawych atrakcji m.in. dzięki wsparciu takich firm jak: Bank Spółdzielczy w Płońsku Oddział Ciechanów, Cedrob, ROLBUD, Jacek Pietrzak – Lody Marsjano, Piekarnia Maciej Gawarecki, Zajazd Tur, TRANS – Plast Jacek Borkowski, PROMOTOR Leszek Kucharz, M. i M Młyńscy.

- Składamy serdeczne podziękowania jednostkom OSP Gąski, OSP Modła i OSP KSRG Rydzewo za pomoc i wsparcie podczas imprezy oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy. 

– podkreślają organizatorzy, zapraszając jednocześnie na przyszłoroczny Dzień Dziecka.

A my zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z tego wydarzenia!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%