Zamknij

Samorząd Mazowsza wyposaży 75 jednostek OSP w regionie ciechanowskim i powiecie przasnyskim

18:22, 22.06.2022 | MM / UMWM
Skomentuj UMWM
REKLAMA

Radni województwa mazowieckiego zdecydowali. Nowe samochody ratowniczo-gaśnicze, specjalistyczny sprzęt czy środki ochrony osobistej dla strażaków – samorząd województwa wesprze 75 jednostek OSP z regionu ciechanowskiego i powiatu przasnyskiego. Na ten cel przekaże aż 1,8 mln zł.

Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, samorząd województwa od wielu lat wspiera strażaków.

– To jedno z wielu działań, jakie podejmujemy, by im pomagać. Nasze środki przeznaczamy na zakup specjalistycznego sprzętu i samochodów, ale również remonty strażnic. Mamy świadomość, że ta pomoc dla wielu samorządów jest jedyną szansą na doposażenie jednostek OSP. Tylko w tym roku wyremontujemy 240 strażnic i zakupimy sprzęt dla 463 jednostek OSP.

1,8 mln zł dla regionu ciechanowskiego i powiatu przasnyskiego

W ramach programu Mazowsze dla straży pożarnych, samorząd województwa mazowieckiego dofinansowuje zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych, specjalistycznego sprzętu i środków ochrony osobistej czy remonty strażnic. Na majowym sejmiku radni zdecydowali o przyznaniu wsparcia na modernizację 240 budynków. Teraz 265 gmin otrzymało wsparcie w wysokości ponad 11,8 mln zł na zakup profesjonalnego wyposażenia dla 463 jednostek OSP. W ramach tego programu wsparcia 84 gminy zakupią aż 94 samochody, natomiast 181 gmin przeznaczy wsparcie na zakup specjalistycznego sprzętu. W subregionie ciechanowskim i powiecie przasnyskim dofinansowanie w wysokości 1,8 mln zł otrzymało 75 jednostek OSP.

– Niezawodny sprzęt i samochody są dla ochotniczych straży pożarnych kluczowe. Odpowiednie wyposażenie pozwala im na walkę z klęskami żywiołowymi, pożarami i innymi lokalnymi niebezpieczeństwami. Wiemy, że w gminnych budżetach często brakuje środków, a specjalistyczny sprzęt to podstawa w pracy strażaka.

– mówi wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

W ramach zadania OSP-2022 gminy mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości 100 tys. zł na zakup nowego ciężkiego lub średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego, 80 tys. zł na zakup lekkiego samochodu strażackiego i 50 proc. wsparcia na zakup nowego sprzętu specjalistycznego czy środków ochrony strażaka w wysokości maksymalnie 20 tys. zł.

Jak zaznacza radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski, aby skutecznie nieść pomoc innym, strażacy ochotnicy muszą sami czuć się bezpiecznie.

– Dlatego wsparcie dla mazowieckich OSP traktujemy jako priorytetowe. Nie ma dla nas nic ważniejszego niż bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców Mazowsza.

Lista beneficjentów z regionu ciechanowskiego i powiatu przasnyskiego:

(MM / UMWM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%