Zamknij

Samorząd województwa mazowieckiego wesprze 15 lokalnych inwestycji z subregionu ciechanowskiego i z powiatu przasnyskiego

12:43, 22.06.2022 | MM / UMWM
Skomentuj UMWM
REKLAMA

Przebudowy dróg i ulic, rozbudowa szkoły podstawowej w Glinojecku, mostu Koziegłowy-Olbrachcice czy sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Mławie, to tylko część projektów, które decyzją radnych województwa mazowieckiego otrzymają wsparcie w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. W subregionie ciechanowskim i w powiecie przasnyskim dofinansowanie w wysokości ponad 24 mln zł otrzyma 15 lokalnych inwestycji. 

Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, to największy program wsparcia realizowany przez samorząd województwa mazowieckiego. – Wnioski spływają do nas praktycznie każdego dnia. Obszar zapotrzebowania jest bardzo duży, od modernizacji i budowy dróg lokalnych, po doposażenie szkolnych gabinetów stomatologicznych, budowę strażnic OSP czy rozbudowę domów kultury. Dziś przyznaliśmy ponad 207 mln zł wsparcia na realizację aż 115 przedsięwzięć, co razem z poprzednimi edycjami programu, daje niebagatelną kwotę ponad 830 mln zł.  

W ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” dofinansowane zostaną 34 inwestycje dotyczące modernizacji dróg gminnych i powiatowych, 7 – projektów kulturalnych, 18 – edukacyjnych oraz 56 dotyczących m.in. infrastruktury sportowej, społecznej czy kanalizacyjno-wodociągowej. Wsparcie w wysokości ponad 24 mln zł otrzyma także 15 projektów z subregionu ciechanowskiego.

– Dofinansujemy m.in. budowy i rozbudowy dróg powiatowych, gminnych, modernizację krytej pływalni w Płońsku czy sali gimnastycznej przy jednej ze szkół podstawowych w Mławie. To duże i ważne inwestycje, o które zabiegają nie tylko samorządowcy, ale przede wszystkim mieszkańcy.

– podsumowuje wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Jak zauważa radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski, ten program pokazuje jak różnorodne są potrzeby samorządów lokalnych. – Każda gmina, każdy powiat mają zupełnie inne potrzeby. Cieszę się, że możemy pomagać w ich realizacji. „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” to program, do którego nabór trwa, można powiedzieć, cały czas. Gdy tylko pojawiają się wolne środki reagujemy i wspieramy lokalne samorządy w realizacji przedsięwzięć, których sami często by się nie podjęli.

Projekty z subregionu ciechanowskiego:

(MM / UMWM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%