Zamknij
REKLAMA
10:31, 11.06.2022

W piątek, 10 czerwca przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Gostkowie odbyły się uroczystości upamiętniające postać generała brygady Mariana Józefa Smoleńskiego. Odsłonięto również tablicę pamiątkową ufundowaną przez Barnarda Grzankowskiego – wiceprezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Ciechanowskiej.

Podczas spotkania nie zabrakło odniesień do biografii bohatera. Okolicznościowy wykład wygłosił prof. Grzegorz Nowik - współautor książki poświęconej generałowi pt. "ÓSMY UŁAN BELINY". Książkę wraz z dedykacją autora można było nabyć tuż po uroczystości.

Danuta Chojnowska w swoim wzruszającym przemówieniu, zaprezentowała związki generała z Gostkowem. Podkreślała ogromne znaczenie edukacyjne tej nietuzinkowej postaci w procesie kształcenia postaw dzieci i młodzieży szkolnej.

Przed drzwiami szkoły zawisła tablica memoratywna poświęcona Generałowi Smoleńskiemu. Odsłonili ją: Joanna Potocka-Rak - Starosta Ciechanowski, Piotr Budek - Wójt Gminy Gołymin-Ośrodek, Bernard Grzankowski - inicjator i fundator tablicy oraz prof. Grzegorz Nowik i Anna Zadrożna - dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Gołyminie-Ośrodku.

Dzieci i młodzież pod okiem nauczycieli przygotowały występ artystyczny. Kilka utworów zaśpiewali również Panowie z opinogórskiego zespołu Melodia.

Następnie wszyscy zebrani zostali zaproszeni na smaczny poczęstunek przygotowany przez żony lokalnych strażaków. Była to okazja nie tylko do uzupełnienia kalorii, ale przede wszystkim do ciekawych i inspirujących rozmów.

Organizatorami spotkania byli: Starostwo Powiatowe w Ciechanowie, Urząd Gminy Gołymin-Ośrodek, Zespół Placówek Oświatowych w Gołyminie-Ośrodku Szkołą Podstawowa im. P.J. Gołaszewskiego - Szkoła Filialna w Gostkowie. 
Piotr Pszczółkowski

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA