Zamknij
13:16, 21.02.2026

Na terenie kompleksu koszarowego w Ciechanowie odbył się uroczysty apel z okazji drugiego Święta 1. Dywizji Piechoty Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Choć święto dywizji przypada formalnie 21 lutego, tegoroczne obchody zorganizowano 13 lutego 2026 roku w miejscu stacjonowania dowództwa związku taktycznego.

Istotnym punktem ceremonii było wręczenie Proporca Rozpoznawczego Dowódcy Dywizji. W imieniu Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Marka Sokołowskiego symbol ten przekazał zastępca dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. pil. dr Ireneusz Nowak na ręce dowódcy 1. Dywizji, gen. dyw. dr Norberta Iwanowskiego.

Apel miał klasyczną, wojskową oprawę, a jednocześnie stanowił moment podsumowania minionych miesięcy funkcjonowania formacji: był czas na awanse i wyróżnienia, a także na wskazanie priorytetów na kolejne etapy rozwoju dywizji. Organizatorzy akcentowali, że to święto nie jest wyłącznie ceremonialnym „odfajkowaniem” daty w kalendarzu, ale elementem budowania tożsamości jednostki i konsolidowania jej struktur.

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu pulsciechanowa.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz