Zamknij
REKLAMA

Ciechanów kolejny raz zagra z WOŚP

13:10, 21.01.2022 | Paulina Rybczyńska, Urząd Miasta Ciechanów
Skomentuj Urząd Miasta Ciechanów
REKLAMA

W tym roku odbędzie się jubileuszowy 30-ty Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do tegorocznej zbiórki kolejny raz przyłącza się miasto. W Ciechanowie zorganizowane będą wydarzenia, z których dochód wesprze zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

W sobotę 29 stycznia odbędzie się turniej szachowy. W trakcie licytacji, z których dochód przekazany zostanie na WOŚP znajdzie się voucher na grę w wielkogabarytowe szachy z prezydentem miasta Krzysztofem Kosińskim. Wydarzenie organizuje w CH Mrówka TKKF Promyk.

Do zbiórki środków na leczenie wzroku dzieci przyłączy się też Park Nauki Torus. 30 stycznia w budynku przy wieży ciśnień odbędą się „Barwne warsztaty" kierowane do dzieci powyżej 5 roku życia. Przedszkolaki i uczniowie dowiedzą się się, jak powstają kolory, co to są barwy podstawowe, pochodne i dopełniające oraz stworzą własną tęczę w probówce. Tym razem bilety zostaną zastąpione dobrowolnym datkiem do puszki WOŚP. Zajęcia odbędą się o godz. 11.00 i 13.00. Z uwagi na ograniczenia epidemiologiczne obowiązują zapisy (tel. 23 674 93 13).

W trakcie 30. Finały WOŚP w Ciechanowie będzie można zobaczyć też motocyklistów. Pasjonaci motoryzacji będą prezentowali swoje pojazdy 30 stycznia przed ratuszem. W godzinach między 10.00 a 17.00 ciechanowski sztab WOŚP przygotuje animacje dla dzieci. Na placu Jana Pawła II obecni będą wolontariusze zbierający datki mieszkańców na wsparcie diagnostyki i leczenia dzieci z wadami wzroku.

Także w niedzielę w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 rozegrany będzie II Turniej Gorących Serc dla WOŚP. Amatorzy piłki halowej rozpoczną rozgrywki o godz. 9.00. Piłkarze biorący w nich udział przekażą wpisowe oraz pieniądze zebrane do puszek wolontariuszy na rzecz Orkiestry. Organizatorem wydarzenia jest klub sportowy MKS Ciechanów. Honorowy patronat nad turniejem objął prezydent miasta.

W tym roku ciechanowski sztab WOŚP zarejestrował ponad 200 wolontariuszy. Jak co roku miasto wesprze ich oferując bezpłatne przejazdy autobusami komunikacji miejskiej.

Finał WOŚP to jednodniowa, największa w Polsce zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W dotychczasowych 29. Finałach Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld PLN i kupiła ponad 67 300 urządzeń, z których korzystają pacjenci polskiej służby zdrowia.

(Paulina Rybczyńska, Urząd Miasta Ciechanów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%