Zamknij

Rekordowa kwesta na cmentarzach!

17:50, 02.11.2021 | AI
Skomentuj
REKLAMA

Około 28.750 zł przyniosła prowadzona na cmentarzach naszego miasta kwesta na rzecz renowacji zabytkowych grobów osób szczególnie zasłużonych dla ziemi ciechanowskiej.

Była ona prowadzona w dn. 30-31 października i 1 listopada na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Gostkowskiej oraz na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Płońskiej. Zaangażowanych w nią było 170 wolontariuszy i 9 koordynatorów.

W tym roku po raz kolejny padł rekord jeśli chodzi o sumę zebranych środków. Poprzedni – 24.400 zł – uzyskano w 2019 roku. W ubiegłym roku, z uwagi na obostrzenia pandemiczne i zamknięcie cmentarzy, zbiórka się nie odbyła.

Kwesta prowadzona jest z inicjatywy Stowarzyszenia Wolontariat Pamięci. Patronat nad zbiórką publiczną objęli: Prezydent Miasta Ciechanów, Akcja Katolicka i ciechanowskie parafie. Kwestują, m.in.: samorządowcy, przedsiębiorcy, dziennikarze, działacze organizacji religijnych, społecznych i kulturalnych.

Redakcja PULSU sprawuje nad kwestą patronat medialny, a jednym z kwestujących był Piotr Pszczółkowski – wydawca i redaktor naczelny naszego Magazynu. Kwestował także Rafał Kado – rysownik współpracujący z PULSEM.

W latach 2016-2020, dzięki działalności Wolontariatu Pamięci, odrestaurowano dziesięć zabytkowych nagrobków na cmentarzu przy ulicy Płońskiej, w tym pięć nagrobków księży (Remigiusza Jankowskiego, Józefa Kwiatkowskiego, Wiktora Radzikowskiego, Piusa Sękusa, Marcelego Olszewskiego) oraz pięć nagrobków osób świeckich (Stefana Śmietanko, Walerego Wolskiego, Rodziny Dembowskich, Osoby Nieznanej, Tomasza Klonowskiego /częściowo/).

Jakich treści szukasz na lokalnych portalach internetowych?Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

(AI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Adam Adam

0 0

Dobra robota 02:34, 07.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%