Zamknij
REKLAMA

Kapela ze Wsi Warszawa zagra w Ciechanowie

09:45, 17.08.2021 | PR / UM Ciechanów
Skomentuj
REKLAMA

Kapela, która w tym roku za album „Uwodzenie” zdobyła Fryderyka zagra dla ciechanowskiej publiczności 21 sierpnia 2021 r. Koncert odbędzie się w ramach promocji Mazowieckiego Szlaku Tradycji, na trasie którego znajduje się miasto. Wstęp jest bezpłatny.

Koncert zostanie zorganizowany 21 sierpnia o godz. 18.00 w parku nad Kanałami (wejście od ul. Kraszewskiego). Kapela zagra dźwięki inspirowane muzyką Urzecza i regionów nadwiślańskich centralnej Polski. Będzie można usłyszeć na żywo m.in. fragmenty nagrodzonego albumu „Uwodzenie”, który w tym roku zdobył Fryderyka w kategorii Album roku – muzyka świata. Na koncercie gościnnie wystąpi też Kapela Zdzisława Kwapińskiego.

Kapela ze Wsi Warszawa to najbardziej rozpoznawalny i utytułowany zespół prezentujący autorskie interpretacje starych mazowieckich pieśni i melodii. Istnieje od 1997 roku. Na jej repertuar składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej. W instrumentarium kapeli słychać tradycyjne instrumenty: skrzypce, cymbały czy barabany, które na krążkach Kapeli brzmią wyjątkowo nowocześnie.

Koncert będzie częścią cyklu Mazowieckiego Szlaku Tradycji, prowadzonego przez Departament Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego,

Organizatorami koncertu są: Urząd Miasta Ciechanowa, Województwo Mazowieckie, Mazowiecki Szlak Tradycji, AKW Karrot Kommando.

 

Paulina Rybczyńska

Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ciechanów

(PR / UM Ciechanów )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%