Zamknij

Kosmiczne zajęcia w Parku Nauki Torus

18:04, 19.06.2021 | AI
Skomentuj
REKLAMA

Dziś w Parku Nauki Torus zorganizowano bardzo interesujące zajęcia warsztatowe „Galaktyka dla smyka”, przeznaczone dla najmłodszych miłośników nauki wraz z rodzicami.

Podczas godzinnych zajęć dzieci poznały planety układu słonecznego i stworzyły jego model. Uczestnicy zajęć wykonali też własną galaktykę zamkniętą w słoiku. Warsztaty umożliwiły im nabycie wiedzy w atrakcyjny, dostosowany do percepcji najmłodszych sposób poprzez własne doświadczenia i zabawę. Rodzicom i opiekunom ułatwiły integrację z dzieckiem.

Warsztaty w bardzo ciekawy sposób poprowadził Marcin Kamiński. Sprawnie wszedł w interakcję z dziećmi, które z zainteresowaniem słuchały o kosmosie oraz odpowiadały na zadawane pytania. Pomagał też przy wykonaniu galaktyki w słoiku oraz modelu układu słonecznego. Dzieciom i rodzicom forma poprowadzenia przez niego zajęć bardzo się podobała.

***

A już jutro (20 czerwca) dzieci powyżej 7 roku życia będą miały możliwość udziału w zajęciach o odnawialnych źródłach energii. Dowiedzą się czym jest prąd elektryczny i jak jest wykorzystywany. Uczestnicy zapoznają się też z obecnym systemem produkcji energii i nowoczesnymi sposobami jego wytwarzania. Poznają też nowe, prototypowe projekty, które pozwolą na ekologiczne wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Będą mogły zbadać sposoby wytwarzanie energii przy pomocy nowatorskiego eksponatu pozwalającego zrozumieć im zasadę działania paneli słonecznych, elektrowni wiatrowych ze specjalnie zaprojektowanymi profilowanymi blachami w technologii NASA i wytwarzania energii z wykorzystaniem ogniw paliwowych PEM.

Zajęcia są elementem programu edukacyjnego prowadzonego w szkołach na terenie 4 gmin w ramach projektu „Instalacja systemów odnawialnych źródeł energii na terenie Miasta Ciechanów, Gminy Glinojeck, Gminy Opinogóra Górna i Gminy Strzegowo”. Ciechanów jest liderem dofinansowanego ze środków UE projektu, w ramach którego w gminach montowane są instalacje OZE.

Jeszcze w tym roku nowe, ekologiczne źródła energii będą zamontowane na 54 dachach gospodarstw domowych oraz dwóch szkół podstawowych w mieście. W 2019 i 2020 roku w mieście zamontowano ponad 120 instalacji fotowoltaiki oraz 63 pompy ciepła. W centrum Ciechanowa udostępniono też możliwość bezpłatnego korzystania z ładowarki do aut elektrycznych.

 

Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. Obowiązują zapisy – można ich dokonać osobiście w budynku Parku Nauki Torus lub telefonicznie pod numerem 23 674 93 13.

 

UWAGA: ZOSTAŁY JUŻ OSTATNIE WOLNE MIEJSCA!

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%