Zamknij
REKLAMA

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

15:09, 10.05.2021 | Anna Mieszkowska ? nauczyciel bibliotekarz SP nr 4
Skomentuj Anna Mieszkowska ? nauczyciel bibliotekarz SP nr 4
REKLAMA

8  maja – Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

Czytelnia po remoncie w Szkole Podstawowej nr 4 w Ciechanowie

 

            7 maja 2021 r. odbyło się w bibliotece szkolnej niezwykłe wydarzenie. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, który obchodzony jest każdego roku 8 maja, bibliotekę odwiedzili uczniowie klas 1-3. W spotkaniu uczestniczyła również Pani dyrektor Barbara Kamińska, Pani wicedyrektor Joanna Cywińska oraz Pani Katarzyna Kosińska, redaktor z KRDP. 

            Z okazji tego bibliotecznego święta uczniowie złożyli nauczycielowi bibliotekarzowi niezwykle ciepłe życzenia w postaci samodzielnie ułożonych wierszy. Dzieci wręczyły również upominki w postaci własnoręcznie wykonanych zakładek do książek, plakatów oraz kart okolicznościowych. Niespodzianką były kwiaty z sówką, przekazane przez Panią Dyrektor na ręce nauczyciela bibliotekarza.

            Spotkanie było również okazją do uroczystego otwarcia Czytelni, która w ostatnim czasie przeszła gruntowny remont. Dzięki zaangażowaniu Pani Dyrektor oraz pracowników administracji i obsługi, biblioteka szkolna zyskała nowe oblicze. Biblioteka w nowej aranżacji jest gotowa i w wielką niecierpliwością czeka na powrót wszystkich uczniów do szkół. Nauczyciel bibliotekarz przekazał również wiadomość, iż bardzo duża część księgozbioru biblioteki szkolnej jest wprowadzona do katalogu komputerowego e-biblio. Dzięki komputeryzacji użytkownicy mogą sprawdzić, czy intersująca ich pozycja znajduje się w zbiorach bibliotecznych. Dzięki temu biblioteka szkolna staje się nowoczesnym miejscem poszukiwania i pozyskiwania wiedzy. Przygotowuje uczniów do korzystania w przyszłości z katalogów bibliotecznych dostępnych dla wszystkich użytkowników.

            W trakcie spotkania, dzieci miały okazję udzielić wywiadu Pani Katarzynie Kosińskiej, odpowiadając na pytania związane z czytaniem, książkami i biblioteką szkolną.

            W podziękowaniu za tak przemiłe biblioteczne świętowanie uczniowie otrzymali słodki upominek J

            Ostatnim elementem spotkania był wywiad przeprowadzony przez Panią Katarzynę Kosińską z Panią dyrektor B. Kamińską, p. Joanną Cywińską oraz nauczycielem bibliotekarzem. Rozmowa dotyczyła oczywiście obchodzonego święta biblioteki, ale także powrotu uczniów do szkoły i zbliżającego się egzaminu ósmoklasisty. Wszyscy z ogromną niecierpliwością oczekujemy na naszych podopiecznych.

(Anna Mieszkowska ? nauczyciel bibliotekarz SP nr 4)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%