Zamknij

Filipek ponownie w "Sprawie dla reportera"

19:00, 09.01.2021 | TM
Skomentuj TM
REKLAMA

W pierwszy czwartek stycznia na kanale TVP1 został wyemitowany program „Sprawa dla reportera”, w którym widzowie zobaczyli m.in. drugi materiał o Filipku Bugajewskim – pięcioletnim chłopcu z Ciechanowa chorym na artrogrypozę.

 

Przypomnijmy, że w lutym ub.r. do naszego miasta przyjechała red. Elżbieta Jaworowicz – autorka bardzo popularnego programu interwencyjnego „Sprawa dla reportera”, by nagrać materiał o Filipku i jego walce z chorobą. Po emisji, dzięki zbiórce SMS-owej uruchomionej przez Caritas Polska, udało się zebrać 150 tys. zł.

 

Pierwsza operacja odbyła się 7 września ub.r. w Warszawie i trwała kilka godzin. Przeprowadził ją dr David Feldman z Paley European Institute. Kosztowała 372 tys. zł. Kwota ta pochodziła m.in. ze zbiórki SMS-owej, darowizn przekazanych za pośrednictwem Fundacji „Siepomaga” oraz środków zebranych w podczas „III RODZINNYCH MIKOŁAJEK” zorganizowanych w grudniu 2019 roku przez Stowarzyszenie „Mazovia ProActiv Ciechanów”. Operacja się udała. Filip przechodzi rehabilitację i może już zginać kolanka.

 

Przeprowadzenie kolejnych operacji zależy od tego czy uda się zebrać odpowiednią sumę pieniędzy. – Jesteśmy bardzo wdzięczni Pani Redaktor Elżbiecie Jaworowicz za nagłośnienie sprawy leczenia naszego Synka. Filipek osobiście Jej podziękował wręczając bukiet kwiatów podczas ostatniego programu. Teraz czeka go operacja stóp. Jej koszt to 207 tys. zł – mówi nam Mama Filipka.

 

Caritas Polska uruchomiła SMS-ową zbiórkę na operację stóp młodego ciechanowianina. Wystarczy wysłać SMS o treści STOPA na numer 72052 (koszt – 2,46 zł z VAT, regulamin zbiórki można znaleźć na stronie www.caritas.pl).

 

Leczenie Filipka można też wesprzeć wpłatą za pośrednictwem Fundacji „Siepomaga”: https://www.siepomaga.pl/filip-bugajewski

 

Pomóżmy Filipowi!

(TM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz