Zamknij

Wirtualne spotkanie z nową poetycką książką Teresy Kaczorowskiej "Listy do Marii Konopnickiej z lat 2010-2020"

16:27, 18.11.2020 | MBP w Ciechanowie
Skomentuj MBP w Ciechanowie
REKLAMA

W środę, 25 listopada 2020 r. o godz. 17.00 na profilu Facebook Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie odbędzie się transmisja spotkania z dr Teresą Kaczorowską, promującego najnowszą książkę pt. „Listy do Marii Konopnickiej z lat 2010 – 2020”.

 

Teresa Kaczorowska - autorka tego zbioru oraz wcześniejszych siedmiu zbiorów poezji i kilkunastu książek prozą, dr nauk humanistycznych, badaczka, animatorka kultury, wyznała:

- Zaczęłam pisać „Listy do Marii Konopnickiej” dziesięć lat temu. Najpierw sporadycznie, później częściej, nie zastanawiając się jak długo będę kontynuować, a tym bardziej czy kiedykolwiek uda mi się je opublikować, wydać, i czy w ogóle ujrzą światło dzienne. Pisałam te listy-wiersze z potrzeby serca. Podczas podróży, spacerów, wzruszających mnie momentów, wydarzeń czy imprez. Bo Maria Konopnicka urodziła się - tak jak ja - w Suwałkach, gdzie jest patronką mojej Alma Mater (I LO im. Marii Konopnickiej). Wyrosłam więc niejako pod Jej skrzydłami i czuję się z Nią emocjonalnie związana. […] Proszę o życzliwe przyjęcie tych zwierzeń, szeptów, emocji, wspomnień, wydanych w 110-lecie śmierci „pieśniarki ludu polskiego” i proklamacji Jej „Roty” - jako pieśni do muzyki Feliksa Nowowiejskiego. Wszak „Rotą”, jak napisał Kazimierz Przerwa-Tetmajer - „zmartwychwstała Polska”.

(MBP w Ciechanowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%