Zamknij

Trwa druk książki Waldemara Nicmana

19:39, 26.09.2020 | TM
Skomentuj TM
REKLAMA

W Firmie Arjadna Print trwa druk książki naszego redakcyjnego Kolegi Waldemara Nicmana pt. „Burzliwy romans z Solidarnością. Wspomnienia samotnego wojownika  ze STACJI”.

Książka wpisuje się w trwające obchody 40-lecia powstania NSZZ „Solidarność”. Jest pierwszą próbą monografii utworzenia i działalności Związku w Ciechanowie i na terenie ówczesnego województwa ciechanowskiego. Wiedza w niej zawarta jest szczególnie cenna z uwagi na fakt, że wydarzenia opisywane są przez jednego z ich głównych uczestników.

W książce są opisane także działania miejscowej Służby Bezpieczeństwa wymierzonej w Związek i bezpośrednio w Autora.

Waldemar Nicman opisuje pierwsze lata działalności Związku oraz kształtowania się lokalnych władz samorządowych i rządowych na naszym terenie już w nowej rzeczywistości społeczno-politycznej.

Autor książki to legendarny szef ciechanowskiej „Solidarności”, samorządowiec, działacz sportowy, dziennikarz i publicysta. Były rzecznik prasowy Starosty Ciechanowskiego. Obecnie publikuje na łamach Magazynu Opinii Ziemi Ciechanowskiej PULS. Odznaczony m.in. przez: Samorząd Miasta Ciechanów – Medalem „Za Zasługi dla Ciechanowa”, Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych – Odznaką Honorową Działacza Opozycji Antykomunistycznej „Za Zasługi dla Niepodległości 1956-1989”, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Krzyżem Wolności i Solidarności oraz Prezesa Rady Ministrów – Medalem „100-lecia Odzyskania Niepodległości”.

Książka zawiera bardzo ciekawe wątki autobiograficzne, liczne zdjęcia, a także skany unikalnych dokumentów (w tym dokumentu SB ocalonego przed spaleniem). Bardzo obszerny jest indeks osobowy, zawierający krótkie biogramy ludzi zaangażowanych w działalność związkową oraz innych występujących na kartach książki.

 

Spotkanie promujące książkę jest planowane na drugą połowę października.

(TM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz