Zamknij

Nowe wyposażenie pracowni w Medyku

09:00, 10.08.2020 | TM
Skomentuj Archiwum MSzP w Ciechanowie
REKLAMA

W ramach projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”, realizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Medyczna Szkoła Policealna w Ciechanowie pozyskała dodatkowe wyposażenie pracowni zawodowych dla higienistki stomatologicznej i kosmetyczki.

Poszerzanie wiedzy i umiejętności w zakresie pracy wspomaganej nowoczesnymi urządzeniami zwiększa szansę zatrudnienia. W tym roku kosmetyczki Medyka będą uczyły się: depilacji laserowej, pilingu węglowego i kawitacyjnego, oczyszczania wodorowego i fotoodmładzania skóry, mikrodermabrazji, mezoterapii bezigłowej, usuwania tatuaży, zamykania naczynek. Poznają również wyszczuplający zabieg na ciało – termogenic. Kosmetyczki Medyka to specjalistki w dziedzinie stylizacji i wizażu, pomogą w walce z cellulitem, rozstępami, trądzikiem. Posiadają przygotowanie do przeprowadzenia profesjonalnej diagnozy kosmetycznej oraz zorganizowania i prowadzenia własnego gabinetu kosmetycznego. Branża beuty jest jedną z najprężniej działających w Polsce. Profesjonalna kosmetyczka może liczyć na pewne zatrudnienie i wysokie zarobki.

Z kolei higienistki stomatologiczne z Medyka mają świadomość, że zdrowe zęby wpływają na zdrowie, dodają uroku, sprzyjają dobremu samopoczuciu, pozwalają uniknąć bólu i zbędnych kosztów leczenia. Posiadają uprawnienia do samodzielnego przeprowadzania zabiegów profilaktyczno-leczniczych i rehabilitacyjnych na zlecenie lekarza dentysty. Mogą udzielić instrukcji jak prawidłowo szczotkować i nitkować zęby przy założonym aparacie ortodontycznym. W ramach projektu szkoła pozyskała laser biostymulacyjny, vector ultradźwiękowy, sondę periodontologiczną i lampę wybielającą. Pracownia higieny stomatologicznej to nowoczesny gabinet stomatologiczny. Absolwentki kierunku posiadają przygotowanie do przeprowadzenia: skalinu, fluoryzacji, lakierowania, piaskowania, posługiwania się kamerą doustną i oprzyrządowaniem Unitu, ponadto profesjonalnie prowadzą profilaktykę paradontozy i przeciwpróchniczą.

Nowoczesną pracownią zawodu może pochwalić się też technik masażysta, który otrzymuje w szkole wiedzę z zakresu fizjoterapii i odnowy biologicznej. Masażysta poznaje metody i techniki masażu oraz zabiegi, które relaksują, odmładzają, wspomagają leczenie i rehabilitację. Umie wykonać masaż klasyczny, medyczny, sportowy, kosmetyczny, limfatyczny, relaksacyjny, gorącymi kamieniami, czekoladą, misami kokosowymi, pałeczkami bambusowymi, bańką chińską. Skutecznie posługuje się terapią punktów spustowych i kinesiotapingiem. Dokona diagnozy przyczyn bólu i zaproponuje ćwiczenia usprawniające i profilaktyczne. W szkole zostaje przygotowany do podjęcia pracy w: przychodniach rehabilitacyjnych, oddziałach szpitalnych, gabinetach fizjoterapeutycznych i odnowy biologicznej, sanatoriach, ośrodkach SPA, a przede wszystkim we własnym gabinecie masażu.

Pisząc o Medyku nie można pominąć kierunku asystenta osoby niepełnosprawnej czy opiekuna medycznego. Absolwenci tych kierunków świadczą usługi opiekuńcze i rehabilitacyjne. Diagnozują warunki życia podopiecznego dążąc do usuwania barier psychologicznych, społecznych, komunikacyjnych. Pobudzają aktywność życia codziennego, motywują. Doradzają w zakresie przekwalifikowania zawodowego i integracji ze środowiskiem społecznym. Stosują terapię zajęciową i arteterapię. Skutecznie udzielają pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia. W związku ze starzeniem się społeczeństwa i wydłużaniem życia, zapotrzebowanie na asystentów i opiekunów wciąż wzrasta. Mogą prowadzić własną działalność opiekuńczą nad osobami chorymi, niepełnosprawnymi, starszymi.

(TM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA