Zamknij

Wybiorą najlepsze Koła Gospodyń Wiejskich!

12:00, 26.06.2020 | Samorząd Województwa Mazowieckiego
Skomentuj Samorząd Województwa Mazowieckiego
REKLAMA

Można już zgłaszać koła gospodyń do konkursu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. To jego druga edycja, a pierwsza udowodniła, że tytuł konkursu "Koła Gospodyń Wiejskich - wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie" nie jest tylko chwytliwym hasłem, ale też dobrze określa charakter tych stowarzyszeń.

Do 31 lipca br. (jako data wpływu zgłoszenia) czekamy na karty zgłoszeniowe – formularz, dokumentację fotograficzną, informacje o zaangażowaniu w życie lokalnych społeczności. Zgłoszenia zawierać powinny również oceniane przepisy kulinarne produktów tradycyjnych i regionalnych, na bazie których planuje się wydać książkę kucharską mazowieckich gospodyń. Komisja oceniać będzie prawdopodobnie tylko przesłane materiały, bowiem ze względu na pandemię niemożliwe będzie spotkanie w terenie i obserwacja pracy KGW „w akcji”.

Nagrody finansowe dla KGW z przeznaczeniem na ich potrzeby mają w tym roku łączną wysokość 30 000 zł. Wstępnie zakłada się, że przyznane będą trzy stopnie nagród – I do 10 tys. zł; II do 8 tys. zł i III do 6 tys. zł (nagrody nieopodatkowane), możliwa kategoryzacja (np. ze względu na liczbę członków KGW) i kilka nagród jednego stopnia. Na KGW czekają zatem nie tylko prestiż i podziw, ale także wymierne wsparcie finansowe.

Szczegółowe informacje (regulamin i kartę zgłoszeniową) można znaleźć na stronie Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na Mazowszu www.mazowieckie.ksow.pl (aktualności).

(Samorząd Województwa Mazowieckiego)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA