Zamknij

Ferie z rodziną w bibliotece

08:30, 14.02.2020 | PBP w Ciechanowie
REKLAMA
Skomentuj
PBP w Ciechanowie

Ferie w Bibliotece to kolejny po akcji wakacyjnej, rodzinny projekt promujący czytelnictwo, a jednocześnie sprzyjający integracji międzypokoleniowej pomiędzy dziećmi a ich opiekunami: rodzicami i dziadkami. Poprzez tego typu działania tworzymy przestrzeń i dajemy czas na to, by  zacieśniać rodzinne więzy przez wspólną zabawę i bycie razem, a także budować relacje oparte na partnerstwie dziecka i dorosłego, ponieważ w trakcie działania zarówno duzi, jak i mali traktowani są u nas jednakowo. Ponadto dobrze wiemy, że "rodzina to jest siła".

Tym razem podczas trzech dni zabaw, gier i warsztatów plastycznych uczestnicy wzięli udział w spotkaniu edukacyjnym, prowadzonym przez wolontariuszki ze Stowarzyszenia Pies i Spółka, których najbardziej wyczekiwanym, honorowym gościem była suczka Cynka, kolejnego dnia przy pomocy dowolnych technik plastycznych projektowali modę dla królowej Bony i jej męża Zygmunta I Starego, a trzeciego dnia dzięki grze terenowej odkrywali  bibliotekę od piwnicy po salę konferencyjną, podążając tropem znanych bajek i opowieści regionalnych. Zwieńczeniem trzech dni dobrej zabawy było wręczenie dyplomów oraz wspólne, rodzinne zdjęcie. 

Chociaż Ferie w Bibliotece dobiegły końca to nie kończymy zabawy. W drugim tygodniu  będziemy udostępniać dla zainteresowanych uczestników i ich opiekunów materiały plastyczne oraz gry planszowe. Wpadajcie do nas coś razem zmalować lub rozegrać kilka partyjek w planszówki.

(PBP w Ciechanowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© pulsciechanowa.pl | Prawa zastrzeżone