Zamknij

Spotkali się by porozmawiać o bezdomności

10:00, 06.12.2019 | Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie
Skomentuj Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie
REKLAMA

We wtorek 3 grudnia w sali konferencyjnej Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie odbyło się spotkanie pn. "Porozmawiajmy o bezdomności", którego inicjatorką była Joanna Kiszkurno -  radna miejska, a współorganizatorem Ciechanowski Zespół ds. Profilaktyki Bezdomności i Uzależnień, którego Pani Joanna jest członkiem. Wydarzenie miało formę trzech prelekcji połączonych z panelem dyskusyjnym, które tematycznie powiązaną częścią wokalno-instrumentalną uświetnił zespół Ewan w składzie: Ewa Mieszkowska - wokal i Andrzej Ładowski - wokal, gitara akustyczna. 

Gości przywitała Wiesława Tybuchowska – dyrektor PBP w Ciechanowie, a tuż po jej wystąpieniu głos zabierali prelegenci: Joanna Kiszkurno, która przekazała  uczestnikom garść wstępnych informacji dotyczących bezdomności, Tomasz Kosielski – kierownik Schroniska dla Osób Bezdomnych MARKOT w Dreglinie, który opowiedział zebranym o tym, jak należy pomagać osobom bezdomnym oraz Leszek Wróblewski – socjoterapeuta, pełnomocnik burmistrza Glinojecka ds. profilaktyki rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii, który opowiedział zgromadzonym o tym, jak właściwie reagować na pierwszy kontakt z osobą uzależnioną. 

Wydarzenie spotkało się z bardzo dobrym odbiorem publiczności – uczestnicy zadawali pytania, żywo dyskutowali i dzielili się swoimi doświadczeniami. Na uwagę zasługuje fakt, że na spotkaniu byli obecni również przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz funkcjonariusze Policji, którzy włączali się w dyskusję, odpowiadając na zadane przez uczestników pytania. 

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu „Biblioteka Otwarta dla Wszystkich” i zgromadziło na widowni ponad 70 osób.

(Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA