Zamknij

Ostatnia przysięga w 2019 roku u Terytorialsów już 8 grudnia

14:01, 02.12.2019 | 5MBOT
Skomentuj 5MBOT
REKLAMA

W najbliższą niedzielę odbędzie się ostatnia w tym roku przysięga wojskowa żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jest to jednocześnie szósta przysięga w tym roku a 12 od początku sformowania Brygady. 

W niedzielę, 8 grudnia od godziny 11:00 bramy jednostki wojskowej przy ul. Wojska Polskiego w Ciechanowie, będą otwarte nie tylko dla gości oraz rodzin żołnierzy składających w tym dniu przysięgę wojskową, ale także dla mieszkańców Ciechanowa i okolic. Będzie to wyjątkowy dzień zarówno dla żołnierzy, którzy wypowiedzą słowa roty przysięgi stając się tym samym pełnoprawnymi żołnierzami Wojska Polskiego jak i dla całej brygady. Dzień Otwartych Koszar rozpocznie się piknikiem militarnym, a o godz. 12:00 odbędzie się przysięga wojskowa żołnierzy pełniących Terytorialną Służbę Wojskową.

Terytorialsi po złożeniu przysięgi zasilą szeregi czterech batalionów lekkiej piechoty- w Ciechanowie, Komorowie, Siedlcach i Zegrzu Południowym oraz trzy samodzielne pododdziały. Ochotnicy zostali powołani do służby 23 listopada br., było to ostatnie powołanie w tym roku w 5 Brygadzie OT, tym samym ostatnie szkolenie16 – dniowe, które jest zaledwie wstępem do całego trzyletniego cyklu szkolenia każdego żołnierza WOT.

Po Nowym Roku ruszą kolejne szkolenia dla Terytorialsów, pierwsze już 8 lutego w ramach projektu Ferie w WOT.

Zostań jednym z nas

Osoby chcące wstąpić w szeregi 5 MBOT w ramach projektu Ferie w WOT, już teraz powinny zgłosić się do Wojskowych Komend Uzupełnień właściwych do miejsca zamieszkania. Obecnie wniosek do WOT można również złożyć przez Internet.

Od momentu złożenia wniosku do TSW każdy ochotnik może rozpocząć przygotowania: zapoznać się z materiałami, które pozwolą przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej (znajdują się one na stronach WKU lub WOT) oprócz wiedzy teoretycznej ważne jest również zadbanie o podniesienie Swojej sprawności fizycznej.

 Pozytywny wynik kwalifikacji będzie skutkował skierowaniem kandydata na badania lekarskie i psychologiczne. Po otrzymaniu pozytywnych orzeczeń wojskowej komisji lekarskiej oraz pracowni psychologicznej kandydatowi zostanie doręczona karta powołania. Nastąpi to nie później niż na 14 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia.

Obecnie w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej pełni służbę blisko 23 tysiące żołnierzy, z czego ponad 2 tysiące stanowią Terytorialsi z Północnego Mazowsza Misją formacji jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności.

(5MBOT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA