Zamknij

U SĄSIADÓW: Debatowali o bezpieczeństwie dla pieszych i w ruchu kołowym...

09:00, 02.12.2019 | asp. szt. Anna Pawłowska, KPP w Mławie
Skomentuj KPP w Mławie
REKLAMA

28 listopada odbyła się debata społeczna w auli PWSZ w Mławie, dotycząca bezpieczeństwa na terenie pow. mławskiego. Organizatorem spotkania był Komendant Powiatowy Policji w Mławie insp. Artur Ryfiński, który udzielał odpowiedzi na większość z zadawanych przez mieszkańców pytań. Głos w debacie zabrał także Starosta Mławski Jerzy Rakowski oraz Zastępca Burmistrza Miasta Mława Janina Budzichowska.

Wśród uczestników debaty znaleźli się przedstawiciele służb, instytucji, oświaty, zarządów osiedli i wspólnot mieszkaniowych. Rozmawiano m.in. o tragedii, która w ostatnim czasie wstrząsnęła opinią publiczną, tj, zabójstwa młodego mężczyzny w centrum miasta. Zastanawiano się jak można unikać takich tragedii. Jednym z postulatów było zwiększenie liczby patroli pieszych policji. Komendant Powiatowy Policji w Mławie wraz z zastępca, zwrócili uwagę na kwestię współpracy społeczeństwa z policją i społecznej reakcji w momencie pojawienia się zagrożenia.

Mieszkańcy zainteresowani byli także działaniem monitoringu miejskiego, współpracą obsługi monitoringu z policją oraz rozbudową monitoringu. Na pytania odpowiadała Zastępca Burmistrza Janina Budzichowska, która wyjaśniła, że monitoring jest obsługiwany całodobowo przez czterech operatorów.

Podczas spotkania mieszkańcy mieli także możliwość poznania wszystkich dzielnicowych, pracujących na terenie powiatu mławskiego. Zastępca Komendanta, podinsp. Krzysztof Hincman przypomniał także o narzędziu jakim jest aplikacja Moja Komenda. Aplikacja, którą można bezpłatnie zainstalować na swoim smartfonie ułatwia bezpośredni oraz mailowy kontakt z dzielnicowymi.  Dzięki niej można też wyszukać najbliższą jednostkę Policji.   

Debata była także okazją do wyrażenia solidarnego sprzeciwu wobec przemocy, której ofiarami są kobiety. Uczestnicy, w geście wsparcia ofiar, przypięli białe wstążki.

Jako ostatni, głos w debacie zabrał Starosta Mławski Jerzy Rakowski, który podkreślił znaczenie współpracy mieszkańców z policją oraz konieczność społecznej reakcji, zaznaczając że bezpieczeństwo to sprawa dotycząca nas wszystkich.

Mieszkańcy, uczestniczący w debacie wypełnili także ankiety, dotyczące bezpieczeństwa. Wszystkie pytania i postulaty, jakie pojawiły się podczas debaty zostaną szczegółowo przeanalizowane a ich realizacja zostanie omówiona podczas debaty ewaluacyjnej.

(asp. szt. Anna Pawłowska, KPP w Mławie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA