Zamknij

Zbiórka żywności w Ciechanowie

14:19, 30.11.2019 | UM/TM
Skomentuj TM - Elżbieta Szymanik (zastępca Dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych) i Robert Morawski (po. Kierownika Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w ciechanowskiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy) wraz z Kacprem Skalińskim (z lewej) i Kacprem Rogalskim ? uczniami I Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Ciechanowie.
REKLAMA

W jedenastu ciechanowskich sklepach spożywczych była Świąteczna Zbiórka Żywności. Wolontariuszom Banku Żywności można było przekazywać produkty spożywcze, które trafią do najuboższych rodzin. Najbardziej przydatne były: mąką, olej, przetwory mięsne, warzywne i owocowe oraz słodycze.

Akcja była prowadzona w całej Polsce. Na terenie północnego Mazowsza Bank Żywności w Ciechanowie zorganizował ją w 66 sklepach spożywczych w 18 miejscowościach. W regionie w zbiórkę zaangażowało się ponad 600 wolontariuszy.

W Ciechanowie wolontariusze czekali na darczyńców w sklepach: Biedronka (ul. 17 Stycznia, Armii Krajowej, Sienkiewicza, Tatarska), Gram Market (ul. Narutowicza i Pułtuska), Galeria Mrówka (ul. Niechodzka), Kaufland (ul. Armii Krajowej), Carrefour (ul. Armii Krajowej), Elbit przy Farze (ul. Ściegiennego) i Lidl (ul. Sienkiewicza).

Najbardziej oczekiwanymi artykułami spożywczymi były te z długim terminem przydatności: cukier, mąka, ryż, makaron, olej, konserwy, przetwory mięsne, owocowe i warzywne, bakalie, słodycze.

Produkty trafią do magazynu Banku Żywności w Ciechanowie, gdzie wolontariusze posortują, policzą i podzielą je na paczki. Żywność trafi do osób potrzebujących przed Świętami. W ubiegłorocznej zbiórce mieszkańcy Ciechanowa podarowali potrzebującym 6.881 kg różnorodnych artykułów spożywczych.

W ramach zbiórki była też kampania „Stoliczku, nakryj się! Głód to nie bajka”. Celem zbiórki było zebranie pieniędzy na transport żywności do organizacji charytatywnych. Wpłat można było dokonywać na https://bankizywnosci.pl/przekaz-darowizne/ lub podczas zbiórki bezpośrednio do puszek (sklepy Kaufland).

Więcej na ten temat w gazecie PULS Ciechanowa - czytaj na str. 24 - kliknij tutaj?

 

Fot.TM

Ulotki zachęcające do wzięcia udziału w zbiórce żywności rozdają: Natalia Wysocka (z lewej) i Paulina Nowak – uczennice I Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Ciechanowie.

(UM/TM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

biedakbiedak

0 0

Dziękujemy, tym młodym ludziom za zaangażowanie na rzecz potrzebujących. 10:59, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA