Zamknij

Ruszyła Świąteczna Zbiórka Żywności. Tylko dziś i jutro (29 i 30 listopada)

12:12, 29.11.2019 | UM Ciechanów
Skomentuj UM Ciechanów
REKLAMA

Dziś i jutro, (29 i 30 listopada) w 11 ciechanowskich sklepach spożywczych wolontariuszom Banku Żywności będzie można przekazywać produkty spożywcze, które później trafią do najuboższych rodzin. Najbardziej przydadzą się: mąką, olej, przetwory mięsne, warzywne i owocowe oraz słodycze.

Akcja prowadzona jest w całej Polsce. Na terenie północnego Mazowsza Bank Żywności w Ciechanowie organizuje ją w 66 sklepach spożywczych w 18 miejscowościach. W regionie w zbiórkę zaangażowało się ponad 600 wolontariuszy.

W Ciechanowie wolontariusze czekają na darczyńców w sklepach: Biedronka (ul. 17 Stycznia, Armii Krajowej, Sienkiewicza, Tatarska), Gram Market (ul. Narutowicza i Pułtuska), Galeria Mrówka (ul. Niechodzka), Kaufland (ul. Armii Krajowej), Carrefour (ul. Armii Krajowej), Elbit przy Farze (ul. Ściegiennego) i Lidl (ul. Sienkiewicza).

Najbardziej oczekiwane artykuły spożywcze to te z długim terminem przydatności: cukier, mąka, ryż, makaron, olej, konserwy, przetwory mięsne, owocowe i warzywne, bakalie, słodycze. Produkty trafią do magazynu Banku Żywności w Ciechanowie, gdzie wolontariusze posortują, policzą i podzielą je na paczki. Żywność trafi do osób potrzebujących przed Świętami. W ubiegłorocznej zbiórce mieszkańcy Ciechanowa podarowali potrzebującym 6881 kg różnorodnych artykułów spożywczych.

W ramach zbiórki trwa kampania „Stoliczku, nakryj się! Głód to nie bajka”, której celem jest zebranie pieniędzy na transport żywności do organizacji charytatywnych. Wpłat można dokonywać na https://bankizywnosci.pl/przekaz-darowizne/ lub podczas zbiórki bezpośrednio do puszek (sklepy Kaufland).

(UM Ciechanów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

mmmmmm

0 0

Pomagajmy, ale tym co mają trudną sytuację, a nie tym co pracować się nie chce. 11:04, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA