Zamknij

U SĄSIADÓW: Akcja "Narkotyki i dopalacze zbijają" trwa!

11:00, 17.11.2019 | st. tech. Anna Płoska-Mańko, KPP w Mławie
Skomentuj KPP w Mławie
REKLAMA

Mławscy profilaktycy w listopadzie kontynuują cykl spotkań z młodzieżą w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod nazwą "Narkotyki i dopalacze zbijają". Uczestniczyli w nich uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Mławie oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mławie. Z młodzieżą szkolną rozmawiano na temat konsekwencji prawnych i zdrowotnych sięgania młodych ludzi po środki psychoaktywne oraz odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne. W najbliższym czasie planowane są kolejne spotkania poruszające ten temat.

Spotkaniom profilaktycznym z młodzieżą szkolną klas I i III Zespołu Szkół  nr 3 w Mławie oraz klas VII-VIII Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mławie, przyświecał jeden cel - uświadomienie młodym ludziom zagrożeń związanych z zażywaniem środków odurzających. Zaprezentowano spot, który promuje i nawiązuje treścią do tytułu kampanii oraz hasła przewodniego: „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Podczas prelekcji młodzież dowiedziała się o konsekwencjach prawnych oraz zdrowotnych sięgania po narkotyki i dopalacze. Wszystko po to, by zwiększyć świadomość młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych. Ponadto z uczniami rozmawiano o odpowiedzialności osób nieletnich za czyny karalne i promowano pracę w Policji.

Kampania „Narkotyki i dopalacze zabijają” ma charakter ogólnopolski. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Odbywa się w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”.

Fot. KPP w Mławie

(st. tech. Anna Płoska-Mańko, KPP w Mławie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA