Zamknij

Czerwony Kapturek w Powiatowej Bibliotece w Ciechanowie

10:30, 07.11.2019 | Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie
REKLAMA
Skomentuj
Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie

We wtorek, 5 listopada w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek bibliotekarze z Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie przedstawili najmłodszym ciechanowianom adaptację bajki pt. "Czerwony Kapturek" autorstwa Braci Grimm. Inscenizacja prezentowana była w dwóch odsłonach, a jej adresatami były dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 i Miejskiego Przedszkola Nr 6 w Ciechanowie.

Wydarzenie otworzyła dyrektor – Wiesława Tybuchowska, która w kilku słowach przywitała widzów: dzieci i ich wychowawczynie oraz przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Ciechanowie –  starostę Joannę Potocką – Rak oraz wicestarostę – Stanisława Kęsika. Tuż po części oficjalnej zebrani obejrzeli obfitujące w niespodzianki i okraszone dawką dobrego humoru przedstawienie, które (jak na bajkę przystało) zakończyło się morałem. Dzieci na przykładzie nieostrożnego Czerwonego Kapturka zrozumiały się, że rozmowy z nieznajomymi nie zawsze dobrze się kończą i najlepiej ich unikać. Na szczęście (jak to w bajkach bywa) Babcia i Czerwony Kapturek zostali uratowani przez dzielnego Myśliwego, a podstępny Wilk trafił za kratki.

W sumie bibliotekarskiego „Czerwonego Kapturka” obejrzało ok. 150 widzów, a w bajkowe postacie wcielili się pracownicy Wypożyczalni Głównej, Wypożyczalni Nr1 i Czytelni Regionalnej. Za pomysł i reżyserię odpowiedzialna była Janina Wichowska – pracownik Wypożyczalni Głównej, która popisowo wcieliła się również w rolę Wilka.

(Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© pulsciechanowa.pl | Prawa zastrzeżone