Zamknij

Strzelali by pomóc chorym żołnierzom

11:22, 20.10.2019 | TM
Skomentuj
TM
REKLAMA

20 listopada na strzelnicy myśliwskiej w miejscowości Chotum k. Ciechanowa odbyły się I Charytatywne Zawody Akademii Prochu i Ognia. W zawodach mógł wziąć udział każdy, bez względu na wiek i kwalifikacje. Także dzieci miały zapewnione liczne atrakcje.

Było m.in. strzelanie z pistoletu oraz ze strzelby gładkolufowej, pokaz sprzętu wojskowego, multimedialny trenażer strzelecki, paintball czy wykrywanie min. A wszystko w szczytnym celu - wsparcia żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej i 2 Ośrodka Radioelektronicznego w powrocie do zdrowia.

Adam Kowalski jest żołnierzem 5 MBOT Ciechanowie. Od półtora roku walczy z nowotworem układu krwiotwórczego. Leczenie pochłania ogromne ilości energii, ale też pieniędzy - ciągłe dojazdy do szpitala w Warszawie, leki, ściśle określona dieta. Dlatego też wsparcie finansowe jest bardzo istotne.

Łukasz Rumiński to żołnierz 2 Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu. W maju zeszłego roku uczestniczył w wypadku samochodowym, w wyniku którego doznał złamania kręgosłupa szyjnego. Jedyną szansą Łukasza na powrót do sprawności jest kosztowna rehabilitacja.

Adam i Łukasz podjęli heroiczną walkę z przeciwnościami losu - tak jak przystało na żołnierza, wojownika. Nie pozostają bierni, robią wszystko co tylko mogą, żeby wygrać i jednocześnie sprostać codziennym obowiązkom. Poprzez niewielki gest każdy mógł dziś przyczynić się do tego, by choć trochę ułatwić Im to niewyobrażalnie trudne zadanie. Ci dwaj twardziele są tego warci.

Gratulujemy organizatorom i uczestnikom tej szczytnej imprezy!

 

Więcej na ten temat w gazecie PULS Ciechanowa - czytaj na str. 23 - kliknij tutaj?

(TM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz