Zamknij

Czytali nowele w miejskiej bibliotece

19:43, 07.10.2019 | AM
REKLAMA
Skomentuj
AM

Na początku września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie, tak jak w tysiącach różnych miejsc w całym kraju, odbyła się ogólnopolska akcja Narodowego Czytania.

Tradycję tę zapoczątkowano w roku 2012 przy okazji 200-lecia Drugiej Wojny Polskiej i najazdu Napoleona na Rosję, czyli czasów „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Podczas tegorocznej edycji akcji skupiono się nad fragmentami ośmiu polskich nowel. Wspólnym mianownikiem tych lektur jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia.

W MBP czytali zaproszeni goście: Krzysztof Ostromecki, Joanna Kiszkurno, Katarzyna Kosińska, przedstawiciele Ciechanowskiego Oddziału SAP, przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczestnicy wraz z opiekunem-terapeutą ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Ciechanowie, przedstawiciele Ciechanowskiego Klubu Karate Kyokushin, Izabela Dobrzyniecka wraz z uczniami klasy III Szkoły Podstawowej nr 6 w Ciechanowie, Anna Mieszkowska wraz z przedstawicielkami klubu czytelniczego przy Szkole Podstawowej nr 4 w Ciechanowie, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Z. Krasińskiego w Ciechanowie, Ryszard Sobotko, Władysław Jurkiewicz.

Muzycznie spotkanie w bibliotece oprawili uczniowie i nauczyciele Akademii Dźwięku: Marysia Jackowska, Zuzia Piotrowska, Robert Miroński i Piotr Pszczółkowski.

- Wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie, czytającym, słuchającym, grającym i śpiewającym serdecznie dziękujemy. Dzięki Wam spełniliśmy narodowy i czytelniczy obowiązek. Do zobaczenia w Miejskiej Bibliotece Publicznej na kolejnych wydarzeniach – mówili organizatorzy z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie.

(AM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© pulsciechanowa.pl | Prawa zastrzeżone